marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Banner Tasarımı

Banner Tasarımı Nedir ?

Banner, Türkçe anlamı ``manşet`` anlamına gelir. Web sitelerinin en üst kısmında yer alan, reklam, slogan ve logo gibi görsel içerikler banner olarak bilinir. Banner, genelde dikdörtgen şekilli olmakla beraber farklı şekillerde de ilgi çekmesi açısından tasarlanabiliyor. Peki banner tasarımı nedir? Web sitesinde farklı olarak tasarımı yapılır. Sonradan belli bir ücret karşılığında siteye reklam panonuz eklenmiş olur.
Banner Tasarımının Amacı Nedir?
Banner tasarımları, sitenin ilk izlenimi için oldukça önemlidir. Sitenin görsel zenginliğini sağlayan banner tasarımı, site ziyaretçileri içinde yol gösterici olmaktadır. Banner tasarımı nedir? Siteye giren ziyaretçilere püf noktaları ve ek bilgileri gösterme açısından ve tanıtımı yapılmak istenen konu hakkında bilgi vermek ve ziyaretçilerin dikkatini çekmek açısından banner tasarımı önemlidir. Günümüzde yaşlı ya da genç fark etmeksizin internetin televizyondan daha çok kullanılıyor olması, banner tasarımlarını yaygınlaştırmıştır.

Banner Tasarımı Nedir
Banner Tasarımlarında nelere dikkat edilmeli

Banner Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitenizin tanıtımını yapmak, ürün ve hizmetlerinizin reklamını yapmak için banner reklamları kullanılmaktadır. Banner tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmeli? Banner tasarımlarını yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesinin bile eksik olmasının durumunda beklediğiniz geri dönüşümü alamayabilirsiniz.
Banner Tasarımlarında Öncelikli Unsurların Sıralaması Önemlidir
Her tasarımda bazı unsurların diğerlerinden daha önemli olmaktadır. Bu unsurlar arasında bir hiyerarşi bulunmaktadır. Banner tasarımlarında mutlaka olması gereken üç ana unsur; marka, mesaj ve eyleme çağrıdır. Banner tasarımlarında nelere dikkat edilmeli?
Banner reklamlarında yer alacak mesaj en fazla 10 kelime olmalıdır. Kelime sayısı ne kadar az olursa, reklamı görenleri daha etkilemiş olursunuz. Mesaj tüketicilere ulaşmalı ve reklama tıklamalarını sağlamalısınız. Bir sonraki unsur ise marka olacaktır. Logo ve slogan, banner reklamının en dikkat çekici yerine eklemelisiniz.
Böylelikle tüketiciler reklamın kimin tarafından yayımlandığını görmüş olacaktır. Son unsur olan eyleme çağrı yani call to action ise ifadenizi kullanmanız için önemli bir unsurdur. Tüketicileri reklama çekecek bir ifade belirleyerek, onların reklama tıklamaları için bir sebep vermiş olursunuz.
Banner Reklamlarında Tek Bir Mesaj Verilmeli
Banner tasarımlarının en önemli hususlarından biri verilecek olan mesajdır. Her banner farklı bir mesaj taşıyacağı için, birden fazla mesaj vermek istiyorsanız her mesaj için farklı banner hazırlamak gerekir.

Banner Tasarımında Neler Önemlidir ?

E-ticaret siteniz yani sanal mağazanız için banker tasarlar dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.
•Boyut
•Font veya yazı tipi
•Hiyerarşi
•Tek mesaj içeriği
•CTA yani eyleme çağrı butonu
•Flash banner kullanmamak
•Dosya Boyutu
•Sadelik
•Doğru linkleme
•İlgi çekici görsel kullanımı
Temelde basit, sade ve hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek bir banker tasarımı yapılırken yukarıdaki maddelerden her birine azami ölçüde özen gösterilmelidir. Banner kullanımı reklam veya bilgi verme amaçlı olabilir. Bunu yaparken bu öğelerden hiç birini gözden kaçırmadığınızdan emin olmalısınız.

Banner tasarımında neler önemlidir
Banner tasarımı neleri kapsar

Banner Tasarımı Neleri Kapsar ?

Banner ile ilgili tasarım uygulamalarının içeriğinde nelerin olduğuna geçiş yapmadan önce banner tanımının yapılmasında fayda olacaktır.
Banner Nedir?
Tanıtım ya da reklam maksadıyla hazırlanarak web sitelerinin içerisine konulan reklam öğesidir. Kişilerin ve kurumların kendi web sitelerinin haricinde ilgi duydukları bir müşteri kitlesi ya da izleyici bulunan bir başkasının web sitesine ücret ödeme karşılığında kullanıcıların reklam panosuna yerleştirilmesidir.
Böylelikle söz konusu siteye erişim sağlayan kullanıcılar kişi ya da kurumun reklamlarını görmüş olacaklardır. Müşteri, reklam panosuna tıkladığında ekranda reklamı verilen kişi ya da kurumun web sitesi açılacaktır. Ödenecek ücret tutarı o sitenin ziyaretçi sayısı ile ilgili olmaktadır. Google görsel ile iç içe kullanılmaktadır. Web sitesinin görsel açıdan daha çok zenginleştirilerek ziyaretçileri artı yönde yönlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Güncel Banner Tasarımı Fiyatları

Web siteleri görsel olarak göze hitap ettikleri sürece güzel ürünler ortaya konabilmektedir. Gerek kurumsal gerekse bireysel web siteleri için görünüm çok önemli bir konudur. Bu nedenle profesyonel bir destek alınması önemlidir. Tasarım konusunda kaliteli bir hizmet veren firmalar tercih edilmelidir. Müşteri odaklı çalışan firmalar web sitesinin hem görünüş hem de işlev açısından değer kazanmasını sağlamaktadır. İnternet sitesine giren bir kişi anında izlenimlerini sunabilmektedir. İlk intibayı bu nedenle iyi bir şekilde bırakmak önemli bir konudur.
Web Sitesi Nedir?
Web sitesi 3 komponent üzerinde kurulu bir sistemdir. Bunlar şu şekilde sayılabilir:
• Tasarım
• Logo ve Banner
• İçerik
Bu bağlamda değerlendirildiğinde özellikle tasarım ön plandadır. Tasarım dahilinde düşünülebilecek olan logo ve banner başlığı da önemli bir konudur.

Güncel Banner Tasarımı Fiyatları

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?