marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Bilboard Tasarımı

Billboard Tasarımı Nedir

Reklamcılık sektörünün gelişmesi ile birlikte firmalar tarafından en fazla tercih edilen reklam stratejileri arasında bulunan billboard ilanları, açık havada sergilenen afişlerin müşteri kesimine hitap etmesi ile birlikte işler. İşlek bir sokak veya herkesin görebileceği bir yüksekliğe yerleştirilen billboardlar, nasıl daha fazla kişiye ulaşırsa o kadar başarı sağlanır.
Çizim veya Baskı Seçeneği,
Dikkat Çekici Renkler ve
Reklam Alanı Boyutu Billboard tasarımında önemli unsurlardandır.

Billboard Tasarımı Nedir
Billboard Tasarımı Nasıl Yapılır

Billboard Tasarımı Nasıl Yapılır

Teknoloji ve online pazarlamanın büyümesiyle birlikte, billboard bir pazarlama aracı olarak şirketler için önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Billboard, binlerce insanın her gün görebileceği fiziksel bir reklam aracı olarak, şirketinizi ve ürününüzü hedef kitlenize gösterme konusunda büyük bir potansiyele sahiptir. Etkili bir billboard tasarımının nasıl yapılacağı konusunda bu yazıda detaylı bilgiler sunacağız.
Sade Bir Billboard Tasarlayın
Görsellik Akılda Kalıcı Olmalı
Etkili Bir Mesaj Verin

Billboard Ölçüsü Nasıl Belirlenir

Günümüzün en yaygın kullanılan reklam stratejileri arasında bulunan outdoor reklamlar, bünyesinde birçok reklam yöntemini barındırmaktadır. Billboard ve afiş olmak üzere birçok reklam aracının uygulanabildiği reklam türünde, başarı oranının en yüksek olması nedeni ile yaygın bir şekilde tercih edilen yöntem ise billboardlardır. Billboard ölçülerinin kullanılacak mecralara göre entegre edilmesi de reklam kampanyasını başarıya götüren aşamalar arasında yer alır.

Billboard Ölçüsü Nasıl Belirlenir
Billboard Kiralaması Nerelerden Yapılır

Billboard Kiralaması Nerelerden Yapılır

Billboard, yayalara ve araç içindeki yolculara hitap eden reklam araçlarıdır. Birçok reklam aracı için popülerliğini yitirme söz konusu olsa da billboardlar için böyle bir durum olamaz. Çünkü araç içinde yolculuk yapan kişiler ve dışarıda yürüyen herkes bu reklamları görebilir. Bu konuda önemli olan yalnızca ilgi çekici olabilmektir.
Billboard Kiralama
Billboardlar, hem daha etkin hem de ekonomik olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Her alandan firma bu reklam aracını kullanmaktadır. Açık hava reklamcılığı olarak nitelendirilen bu araç Türkiye'de sıklıkla kullanılmaktadır. Firmaların hazırlamış oldukları reklam afişlerini billboardlarda sergileyebilmesi için kiralama işlemi yapması gerekmektedir. Bu kapsamda görevlendirilmiş firmalar vasıtasıyla billboard kiralamak mümkündür.
Billboard Kiralama Nerelerden Yapılır?
Açık hava reklamcılığı olarak bilinen billboardları kiralamak oldukça ekonomiktir. Ülkemizde belirli firmalar tarafından bu mecralar kontrol altında tutulmaktadır. Yani belirli yerlerde bulunan billboard yerlerinde belirli firmaların işletme hakkı bulunuyor. Bu belirlenmiş şirket, yetkilendirme hakkını elinde bulunduruyor. Billboard kiralamak için İnternet üzerinden kolaylıkla ilanlara bakılabilir.

Billboard Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Reklam panoları bir asırdan fazla süredir var. Billboard reklamları hala milyonlarca sürücüye ulaşmanın önemli ve verimli bir yoludur. Ancak, zor kazanılan paranızı muazzam, masraflı bir reklama yatırım yapacaksanız, bunun başarılı olacağından emin olmak istersiniz. Billboardunuzun hem göz alıcı hem de etkili olmasını nasıl sağlarsanız? Etkili billboard tasarımının kurallarını bu yazımızda okuyabilirsiniz.
Renkleri Kullanın
Gözünüzün reklam panosuna çekilmesi için tasarımınızda parlak renkler veya büyük bir resim kullanın. Tasarımdaki zıt renkler, mesajınızın daha iyi aktarılmasına yardımcı olacak ve daha büyük bir etki yaratacaktır.
Gerekli Olan Bilgileri Panoda Kullanın
Neden gerekli olmayan şeylerle reklam panoda yer kaplasın? Çoğu insan panoda neyin ne kadar olması gerektiğini yanlış hesaplar. Telefon numaraları bu yanlış kullanımlardan biridir. Bir izleyicinin otoyolda hızlıca giderken telefon numaranızı hatırlama şansı hiç yoktur. Reklam panosunda dikkat çekici bir başlık, net harekete geçirici mesaj ve şirketinizin adı varsa yeterlidir. Zaten herkes şirketinizin iletişim bilgisini internet üzerinden bulabilir.
Billboard'un Yeri
Reklam panolarında ``10 km ileride`` veya ``sonraki sağda`` gibi ibareler kullanmak gayet doğrudur. Basit talimatlar izleyicilere tam adrese ihtiyaç duymadan işletmenizin veya ürününüzün nerede bulunduğuna dair bir fikir verir. Bunu bir harekete geçirici mesaj olarak düşünün. Çok basit bir kullanımı var, pano dikkat çekiyor ve izleyiciye ne yapacağını ve nasıl yapılacağını anlatıyor.

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?