marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Dijital Baskı

Dijital Baskı Nedir?

Görsel ya da metinlerin çeşitli materyaller üzerine dijital ortamda basılmasına dijital baskı denir. Dijital baskı için, birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar tercih edilirken pek çok şey göz önünde bulundurulmaktadır. Dijital baskı diğer baskılardan çok farklıdır. Genel olarak küçük çaplı işler için, dijital baskı tercih edilmektedir. Dijital baskı diğer baskı çeşitlerine nazaran büyük kolaylık sağlar. En önemli kolaylığı, baskı kalıplarının değişmesine gerek yoktur.
Dijital baskı, sağlamış olduğu kolaylıklardan dolayı tercih edilmektedir. El değmeden kaliteli ve hızlı baskılar oluşturulabilmektedir. Sağlamış olduğu imkanlardan dolayı tercih edilmesinin avantajları da çok fazladır.
Dijital Baskının Avantajları Nelerdir?
Dijital baskı avantajları göz önünde bulundurulduğu zaman şunlar ön plana çıkmaktadır.
• Düşük maliyetli olması
• Ofset baskılarda daha az baskı çıkarılsa da, dijital baskılarda sayı daha da yüksektir.
Dijital baskı için, kalıba ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu da ürünün üretim sürecini önemli derecede azaltmaktadır.
• Kullanılan yazılımlar çok gelişmiştir.
• Kısa sürelerde hızlı işler yapılabilmesi
• Tasarım konusunda daha geniş bir alana sahip olması
• Ortaya çıkacak ürünü önceden görüp, üzerinde değişiklikler yapılabilmesi.
• Dijital ortamda bulunduğu için istenilen işe anında ulaşılabilmesi gibi avantajları bulunmaktadır.
Bu avantajlarından dolayı pek çok firma, işlerinde dijital baskı kullanmaktadır. Böylece işlerini kısa sürede halledebilmek ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmektedir.

Dijital Baskı Nedir
Dijital Baskı Ne Kadar Zamanda Teslim Edilir

Dijital Baskı Ne Kadar Zamanda Teslim Edilir?

Dijital baskı en kaliteli baskı türlerinden biri olarak bilinir ve basılacak tasarımın ebadına ve detayına göre çalışmalar yapılarak kısa sürelerde basım yapılmaktadır. Tasarımın detayına göre profesyonel program ve ekipler kullanılarak aynı gün içerisinde basımı yapılabilen çalışmalar bulunmaktadır. Bununla birlikte tasarımın daha büyük ve çok detaylı çalışma gerektirmesi durumunda birkaç gün içerisinde basım tamamlanmaktadır.

Dijital Katalog Baskısı Nasıl Yapılmaktadır

Dijital katalog, bir firmaya ait ürünlerin ve hizmetlerin görsel efektler ile çarpıcı bir şekilde bilgisayar ortamında hazırlanmasıdır. Firmaların dijital katalog baskısını tercih etmelerinin en önemli sebebi etkili bir pazarlık aracı olmasıdır.
İnternet sitesinden hazırlanan bu baskı için gerekli olan şey firmanın iyi bir şekilde ürünlerinin ve sunduğu hizmetlerin bilinmesidir. Peki dijital katalog baskısı nasıl yapılmaktadır? İçeriği nasıldır, şimdi bunları inceleyelim. Firma bu yol ile internet üzerinden ürünlerini en iyi şekilde tanıtma imkanı bulabilir.
Bunun yapılması için internet üzerinden uygun programalar indirilmeli ve kullanılmalıdır. Güncel bir site halinde kullanılması da firma açısından iyi olacaktır. Özel bir yazılım ile hazırlanan kataloglar sayfaları, çerçeveleri ve içeriği ile müşterinin ilgisini çekmelidir. Ürünler alfabetik sıraya göre dizilmeli ve görselleri özenle hazırlanmalıdır.
Dijital Katalog İçeriği
En temel bilgisayar bilgisine sahip olan kişiler dahi bu sisteme kolayca ulaşabilmelidir. Bunun için de kataloğun özenle hazırlanması, açık ve kolay ulaşılabilir olması gerekir. Klasik kataloglardan farklı olarak içeriğinin daha kolay güncellenmesi ile firmanın müşterilerine daha hızlı ve güncel bir satış perspektifi sunar. Bu tür katalogların sayfa yapısının çevrilebilir oluşu ve sayfaya konulan akıllı butonlar ile içerisinde kolay bir gezinti sağlanacaktır.
Dijital Katalog İçin Ne Gerekli?
Daha önceden firmaya ait bir katalog var ise işiniz daha kolay olacaktır. Yapılması gereken kataloğun kendisi, pdf dosyaları ile eklenecek olan görüntüleri bir araya getirmektir.

Dijital Katalog Baskısı Nasıl Yapılmaktadır
Dijital Baskıda Bir Adet Sınırlaması Varmıdır

Dijital Baskıda Bir Adet Sınırlaması Varmıdır?

Dijital baskı özel bir çalışma yapılarak tasarlanan ürünün basılmasıdır. Ancak profesyonel programlar kullanılarak yapılan bir tasarım aynı kaliteyle birden çok basılabilir. Dijital baskıya hazırlanan bir tasarım istenildiği her zaman istenilen sayıda basılabilmektedir. Dijital ortamda hazırlanan tasarımlar arşivlenme olanağı olması sebebiyle istenilen sayıda ve zamanda basmak mümkündür.

Dijital Baskı’da Neleri Bastırabilirim?

Günümüz baskı yöntemleri arasında en sık tercih edilen baskılama çeşitlerinden biri olan dijital baskı, kullanıcılarına sunduğu hızlı teslimat ve kaliteli baskı avantajı ile birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Zengin bir kullanım alanı imkanı vererek birçok baskı aracına izin veren dijital baskı ile nelerin basılabileceğini inceleyelim.
Ambalaj ve Giyim
Araç ve Bina Giydirme
Billboard ve Pano

Dijital Baskı’da Neleri Bastırabilirim
Dijital Baskıyı Ofset Baskıdan Ayıran Özellikler Nelerdir

Dijital Baskıyı Ofset Baskıdan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Matbaa teknolojilerinin reklamcılık amaçları için kullanılmasından sonra ortaya çıkan birçok baskı türü, reklam verenler tarafından birçok kararsızlığa neden olur. Yıllardır uygulanan kalıplar ile kullanılmakta olan ofset baskı ile henüz yeni bir teknoloji sayılabilecek dijital baskılar arasındaki farklar nelerdir?
Baskı Maliyetleri
Dijital baskı; çözünürlüğü oldukça yüksek ve baskı hızında kısa sürelerde iş teslimi yapabildiğinden oldukça sık tercih edilmesine rağmen, maliyet farkı ofset baskılara göre oldukça fazladır. Dijital baskı işleminde her uygulama bilgisayar tarafından yönlendirildiğinden kısa sürelerde teslim edilen baskılar, ofset baskılarda manuel desteğinde gerekmesi nedeni ile maliyet hesaplamalarında daha fazla faturalar sunmaktadır.
Baskılama Süresi
Dijital baskı, istenen ve seri olarak üretilmesi planlanan baskılama işlemleri için oldukça kısa süreler vadederek reklam verene ulaştırılmasını hedeflerken, ofset baskılarda iş teslim süresi oldukça uzundur. Bunun en büyük nedeni dijital baskının henüz yeni bir teknoloji olarak öngörülmesi olurken, yüksek işlem hızlarına ulaşabilmektedir.
Baskı Yöntemi Farkı
Bilinen üzere dijital baskılar, tek bir baskı kalıbı ile binlerce baskı sayısına ulaşılabilmesini sağlarken; ofset baskılar için her baskı sırasında kalıp değişimi nedeni ile birçok kimyasal malzeme kullanılmasını gerektirir. Bununla birlikte az sayılı baskılarda dijital baskı yöntemi oldukça kısa ve az maliyetli süreler vadederken, ofset baskılar daha uzun süreli iş teslimleri için tercih edilir.

Dijital Baskı Ücretleri Neye Göre Belirlenmektedir

Birçok firma tarafından tabela, afiş, etiket veya ambalaj üretiminden sonraki tasarım aşamasında başvurulan yöntem arasında bulunan dijital baskılar, günümüzde oldukça başarılı sonuçlar üretmektedir. Firmalar tarafından merak edilen dijital baskı ücretlerinin değişkenliği de, üretilen baskıya göre değişebilmektedir.
Baskı Ücretleri ;
Kullanılan Malzeme Türü,
Baskı Boyutu ve
Baskı Kalitesine
göre değişkenlik göstermektedir.

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?