marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

E-Ticaret Danışmanlığı

E -Ticaret Nedir ?

E-ticaret, isminden de anlaşılacağı gibi ticaretin sanal ortamda yapılmasına denmektedir. İnternet üzerinden ürünlerin satılması için kurulan bir alt yapıdır. Kullanıcılar web site üzerinden alışverişlerini çeşitli imkanlarla yapabilmektedir. E-ticaretin hem kullanıcı açısından hem de satıcı açısından yararları bulunmaktadır.
E-Ticaret Sitesi Açmak için Neler Gereklidir?
• Öncelikle vergi kaydının bulunması gerekmektedir. Şirket kurulumu yapıldıktan sonra e-ticaret alt yapısını sağlayacak firma sizden bir kaç evrak talep edecektir.
• İyi bir domain belirlemeniz gerekmektedir.
• Sunucu hizmeti almalısınız.
• Güçlü ve hızlı bir e-ticaret alt yapısı kullanmalısınız.
• Ödeme yöntemi seçildikten sonra gerekli başvuruları yapmalısınız.
E-Ticaretin Yararları Nelerdir?
• E-ticaretin en önemli noktası fiziksel mağazanız gibi değil de 7/24 açık olmasıdır. Sürekli açık olabildiği gibi aynı zamanda bulunduğunuz konum ile sınırlanmaz. Dünya'nın her yerinden siteniz görülür ve eğer yurt dışı satışınız açıksa oralara da satış yapabilirsiniz.
• Ürünlerinizin hepsini yükleyebilirsiniz. Ürünlerinize ait tüm bilgileri de kullanıcı ile paylaşabilirsiniz.

E ticaret nedir
E ticarette nereden başlamalısınız

E - Ticaret'e Nereden Başlamalısınız

Sürekli yenilenen ve artık tercihlerin ilk başında e-ticarete mi girmek istiyorsunuz? Fakat e-ticarete başlamadan önce ne yapmanız gerektiğini mi bilmiyorsunuz? Yazımızda tüm detayları ile bulabilirsiniz. Başlamadan önce kendinize bir yol haritası çizmeniz ileri zaman da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
Ürün Araştırmasını İyi Yapmalısınız!
Pazarlama Stratejisi Belirlemelisiniz!
Doğru ve İşinize Uygun Olan E-Ticaret Alt Yapısını Seçmelisiniz!
Ödeme Sistemini Belirleyin!

Ürünleriniz E- Ticarete Uygun mu?

Fiziki mağazanızdaki ürünlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla sanal ortamda satışını gerçekleştirmek istiyorsanız ilk yapmanız gerek ürünlerinizin buna uygun olup olmadığını analiz etmektir. Günümüzde bazı yasal sınırlamaları olanların dışında hemen her ürünün internet üzerinden satışı gerçekleştirilebilmektedir.
Ürünlerinizin Pazardaki Potansiyel Hacimlerine Bakın
Sektördeki Rekabeti Analiz Edin
Talebin Devamlılığından Emin Olun
Stoklanabilir ve Kargolanabilir Ürünler Olup Olmadığına Dikkat Edin E-ticaret üzerinden en çok satışı yapılan ürünler; • Tekstil ürünleri
• Kitap
• Teknoloji aksesuarları
• Oyuncak
• Kozmetik ürünleri
• Büro malzemeleri
• Ayakkabı
• Spor malzemeleri
• Takı

Ürünleriniz e ticarete uygun mu
E ticaretteki rakiplerinizi tanıyor musunuz

E- Ticaretteki Rakiplerinizi Tanıyor musunuz?

Rekabet serbest piyasanın en önemli özelliğidir. Rekabet olmadan ticaret olmayacağı için bu durum klasik ticari işlemlerin ötesine geçerek e-ticaret alanına da sirayet etmiştir. Firmalar izledikleri stratejilerle rakiplerinin önüne geçmek için programlar oluşturuyor ve bunu uyguluyorlar. E-ticaret alanında başarı sağlanabilmesi için öncelikle rekabet edilen pazarın ve müşteri profilinin çok iyi bilinmesi, alternatif reklam yöntemlerinin kullanılması ve internette görünür olmanın yollarının bulunmasıdır.
Pazarı Bilen ve Müşterilerini Tanıyan Firma
E-ticaret alanında başarılı olan firmalar öncelikle pazarın tüm öne çıkan yönlerine hakimiyet kurmuşlardır. Bugün e-ticaret konusunda satışlarını katlayan şirketler daima zamana uyum sağlayan, müşterilerin beğenilerini bilen ve satış politikalarını buna göre oluşturan firmalardır. Müşterilerin taleplerini iyi okumak ve seçimlerini yönlendirebilmek bu mecrada olmazsa olmaz unsurlar arasındadır. Bu açıdan öne çıkmak isteyen her firma müşteri ve firma arasındaki bağlantıyı yakalayabilmelidir.
Arama Motorlarında Görünür Olmak
E-ticaret sahası büyük şirketlerin reklama çok para harcadığı bir yerdir. Bu mecrada başarılı olmak isteyen herkesin arama motorlarında üst sıralara nasıl çıkılacağını da bilmesi gerekir. Bunun için profesyonel bir destek alınarak başarılı olunabilir.

E-Ticarette Başarı Ne Kadar Sürede Gelir ?

Elektronik ortamda ticaret, ilk çıkışı Amerika'da olması sebebiyle günümüz de hele ki pandemi süreci sayesinde bütün şirketler e-ticaret yolunu seçmişlerdir. Ancak bu yöntem çoğu insanın kafasını karıştırmaktadır. E-ticaretin şuan da Instagram ve Facebook gibi uygulamalar da çarkları hızla dönmektedir.
E-ticarette başarı tesadüf değildir. İnternet ortamını çok aktif bir şekilde kullanan biri iseniz başarı gerçekten hızlıca sizi bulur. Trend olan Görsel tasarım ve reklam yapımı sitenizin büyümesine aynı zaman da ilgi çekmesine yardım eder.
Başarı için aşağıda geçen beş altın kuralı uygulamanız gerekir;
• Normal ticaretten farkı yoktur pazarlama tekniğini iyi kullanın
• Seçtiğiniz satış ürünlerin de dikkatli olun
• Az çok tutmaz demeyin unutmayın ki ali express kurucusu Jack Ma bu işe başladığında garsonluk işinden bile atılmış başarısız diye tanımlanan aslında çok zeki bir adamdı. Dünyanın en büyük alışveriş ağlarından Alibaba group şirketini kurdu.
• Size kolaylıkla ulaşılmalı ilk günden ve sonrasında kimse ile görüşemem demeyin
• Pazarlamasını yapacağınız ürüne iyi çalışın ve unutmayın ki ticarî zeka strateji ister diğer atılımcıların ürünlerini küçümsemek yerine fiyat düşük ama kalite oranı yüksek gibi sloganlar seçin.
Bu kurallar üniversite mezunu olup ta hala iş bulamayan ya da hedeflediği alan da atacak adımın cesaretini kendinde bulamayan gençler için faydalıdır. Her büyük adım öncesin de fedakarlıklarla gelir kendi emeğiniz ve kazancınız ile en yüksek noktalara çıkabilirsiniz.

E ticarette başarı ne kadar sürede gelir

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?