marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Google Reklamları

Google Reklamları Nedir ?

İnternet kullanımının artması ile reklam sektörü de televizyon, radyo, gazete gibi mecralardan internete taşındı. İnternet ortamında verilen reklamların en etkilisi Google reklamlarıdır. Bunun sebebi ise internet kullanıcılarının %90'ına yakınının Google arama motorunu kullanmasıdır.
Google reklamlara vereceğiniz reklamlar, Google Reklamlar ile iş ortaklığı yapan sitelerde, arama sonuçlarında, Youtube gibi büyük sosyal platformlarda yer almaktadır. Google reklamlar gerek küçük işletmeler gerekse büyük işletmeler için büyük öneme sahiptir.
Şu anki dünyamızda çoğu işletme Google reklamları sayesinde iş yapabiliyor ve büyüyebiliyor. Google reklam veren firmalara çok çeşitli reklam modelleri ve hizmetleri sunmaktadır. Başlıca modeller reklam modelleri şunlardır;
Arama Ağı Reklamları
Görüntülü Reklamlar
Alışveriş Reklamları
Video Reklamları

Google reklamları nedir
Google reklamları neleri kapsar

Google Reklamları Neleri Kapsar ?

Google dünya çapında bir platform ve çok fazla insana hitap eden bir sanal ortamdır. Bilgisayar ve akıllı telefon kullanan her insan mutlaka Google ile iletişim halindedir. Bu durumda Google verilen reklamın görülme oranı elbette çok yüksektir. Görülme oranı yüksek olduğunda ürüne ilgisi olan hedef kitleye ulaşmak daha kolay ve yüksek oranda olacaktır.
Reklam Nedir?
İnsanların fikirlerini görsel ya da sözsel bir takım araçlar kullanarak belli bir ürüne ya da nesneye odaklayıp ilgilerini çekmek reklamı tanımlamak için uygun olacaktır. Google reklamları neleri kapsar? denildiğinde söylenecek çok fazla şey vardır. Akla gelebilecek her türlü fikir, ürün, eşya, işletme, mağaza, dükkan, atölye, fabrika daha sayamadığımız, maddi değeri olan her türlü soyut ve somut kavram Google için reklam konusu olabilecek nitelik taşır. Google reklam vermek için yardım alınabilecek bu işi meslek edinmiş profesyonel ekiplerden oluşan siteler vardır. Bu siteler işin mutfağını oluşturdukları için en ince ayrıntıyı bile gözden kaçırmayacaklardır.
Reklam Verirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Reklam içeriğinin tekniğine ve reklamı yapılacak nesne özelliklerinin yanı sıra internet kullanıcı kitlesinin arama motorunda arama şekline de hitap etmesine özen gösterilmelidir. Bu konu gerçekten de arama motoruna yazıldığında ilk sıralarda çıkma oranını etkileyecektir.
İnternette Ürün Arama
Arama motoruna aranan ürün hakkında yazılması kuvvetli ihtimal olan şekil göz önüne alınmalıdır. Böylece ilk sıralarda reklamın çıkması sağlanmış olur.

Google Reklamlarının Faydaları Nelerdir ?

Google reklamları tıklama başına ödeme sistemi ile çalışmaktadır. Hemen hemen her sektör bundan faydalanabilir.
Google Reklamları Esnektir
Google Reklamları SEO'dan Daha Hızlı ve Daha Kolay
Google Reklamları Diğer Pazarlama Tekniklerinizi Tamamlar
Google reklamları diğer pazarlama girişimlerini tamamlayıcı bir görevi de üstlenmektedir. Yeniden pazarlama, markanıza ilgi gösteren tüketicileri hedeflemek için Google reklamlarını kullanmak çok etkili ve izlenmesi gereken bir yoldur. Google reklamları ile yeniden pazarlamayla önceki ziyaretçilerinizin çerezlerini kullanarak web sitenize yönlendirebilmeniz mümkündür. Reklam görüntünüz de onları internetin olduğu her yerde takip etmeye devam edecek ve bu sayede markanız akıllardan çıkmayacaktır.

Google reklamlarının faydaları nelerdir
Google reklamlarında nelere dikkat etmeliyiz

Google Reklamlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Dünyaca ünlü arama motoru Google, aynı zamanda reklam verebilmek amacıyla mükemmel bir platform halini almaktadır. Google arama motorunda reklamı veren bireyler para kazanabilirler. Günümüzde kişilerin ya da kurumların Google reklamlarında dikkat etmeleri gereken çeşitli hususlar mevcuttur.
Hedef Kitlenin Belirlenmesi
Reklam Verme Amacının Netleştirilmesi
Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi
Reklam Verme Hedeflerine Göre Açılış Sayfalarının Oluşturulması
Test Uygulamaları
Bütün kontroller tamamlandıktan sonra kampanyalar yayınlanmaya başlayacak. Tabii ki buraya kadar bitti sayılmayacak, asıl serüven şimdi başlayacak, yapılan bütün planlamalar reklam metinlerini test etmenin zamanı gelecektir. Dönüşüm oranları kesinlikle %100 olamayacağı için yapılan dönüşüm oranı optimizasyonları faaliyetlerde hiçbir zaman son bulmayacaktır.

Güncel Google Reklamları Fiyatları

Reklamlar firmaların ya da ürünlerin tanıtımı amacıyla düzenlenmektedir. Reklamlar bazen direkt sitelerle anlaşılıp yapılabilir. Ancak genel itibariyle Google gibi büyük sağlayıcılar üzerinden reklamlar sunulmaktadır. Google sitelerin hitleri ve site takipçilerinin ilgi noktalarını belirleyerek o sitenin reklam almasını sağlayabilmektedir. Bu durum için site incelendikten sonra reklam almasına izin verilebilmektedir. Önemli noktalardan birisi de verilen reklamların ilgili kişiye gösterilmesidir.
Reklam Nedir?
Reklam bir firma ya da bir ürünün farklı bir sayfada gösterilmesi ile oradan takipçi toplamayı amaçlar. Reklamlar için bütçe belirlenmeli, buna uygun davranılmalıdır.
Google Reklamlar Nedir?
Google çerezler vasıtasıyla topladığı verileri bilgi işleme sonrasında son kullanıcı ekranına sunulmaktadır. Google reklamlar bu şekilde bir iş seyrine sahiptir. Reklam vermek için belirli tutarlar isteyebilmektedir. Burada görüntüleme başına tutarlar belirlenmektedir. Ayrıca reklamın paylaşıldığı siteler de tıklanma karşılığında para kazanabilmektedir.
Burada önemli noktalardan birisi Google'ın reklam yayınlayacağı siteyi seçmek için detaylı bir inceleme sonrası seçim yapmasıdır. Her site Google reklam alamamaktadır. Bunun için profesyonel çözümlere başvurmak mantıklı bir hamle olarak görülmektedir.
Google Reklamlardan Para Kazanmak Mümkün Müdür?
Google reklamlardan para kazanmak mümkündür. Ancak burada sitenin hit sayısı, reklamın görüntülenme sayısı, reklamın tıklanma sayısı gibi faktörler işin içerisine girmektedir. Bunun hesabını kabaca yapmak mümkündür. Ancak her ay değişen hitlere sahip siteler için bu tutarlar tahmin edilenin üstünde ya da altında olabilir.

Güncel Google Reklamları Fiyatları

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?