marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

İnteraktif Video

Interaktif Video Nedir ?

Hayatımızda bir defa bile olsun izlediğimiz video veya simülasyonların içinde olmayı istemişizdir. İnteraktif video ise bu soruya çözüm bulmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Peki, interaktif video aslında nedir?
İnteraktif Video Yaşamak Mümkün mü?
İzlediğimiz video veya ekranlar da içinde bulunan nesneler ulaşılmaz ve onların içine girmemiz kesinlikle mümkün değildir. Ancak massachusetts üniversitesi araştırmacıları bu soruya devam üretmek için acaba diye düşünmüşler ve çalışmalara başlamışlardır.
Daha önce Bill Gates'in ifade ettiği gibi teknoloji giyilebilir bir hâl alırsa hayal ettiğimiz ekranlarına ardına geçmek mümkün olabilir. Ancak bazı kısıtlamalar ve soru işaretleri hala yok değil. Araştırmacılar yaptıkları videolardaki karakterleri interaktif hale getirmeyi başarsa da hala kayda değer bir çalışma olduğu tartışılmaktadır.
Hayata Geçirilmesi
İnteraktif videolar yapılan çalışma ile nesnelerin hareketlerinin gözlemlendiği ve onlara temas edildiği çekilen birkaç saniyelik videolar ile kanıt edilmiştir. Kullanıcı ekranda ki nesneye fare ile dokunduğunda nesne tıpkı gerçek hayatta ki gibi tepki veriyor. Bu çalışmanın dikkat çeken yanı ise üç boyutlu kameraların kullanılmaması olmuştur.

Interaktif video nedir
İnteraktif video nasıl yapılır

İnteraktif Video Nasıl Yapılır ?

Teknolojik Nesnelerin dünyasına girme yolunda atılan ilk ciddi adım olan interaktif videolar milenyumun en önemli buluşlarından biri olabilir. Geçmişte bilimin imkansız gözüyle baktığı videoların içinde yaşamak fikri üniversiteli bir grup araştırmacı tarafından alaşağı edilmiştir. Peki, bu ilginç video yapımı nasıl gerçekleşir?
Nasıl Yapılır?
Bu konuda içinde ilham olan gençler teknoloji ile uğraşırken deneyimledikleri en büyük sıkıntının maliyet olduklarını söyler. Maliyeti düşük olan bu video yapımı beş aşamadan gerçekleşir.
• Captionbox adında maliyeti düşük olan interaktif transkriptler Speakertext yoluyla sahip olabilirsiniz. Uygulamanın ilk beş dakikası ücretsiz olup daha sonra videoyu captionboxa koyduktan sonra video interaktif hale gelir ve video içine girebilirsiniz.
• Wivomail adında bir uygulama ile mail yolu ile interaktif videolarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Son yıllarda Khan akademi interaktif videonun online eğitim gibi alanlar da kullanımının çok yararlı olacağını ve çocuklara eğlenceli ders anlatımı sağlayacağını kanıtlamıştır. Akademi de uygulanan bu değişim diğer dünya ülkelerini de etkilemiş ve interaktif videolar eğitim de hızla yer edinmeye başlamıştır.
Bunun dışında simülasyon uygulamaları da örneğin sims gibi oyunlar da karakterler ile iletişime geçip oyunu daha eğlenceli kılma yoluna gitmiştir. İlerleyen zamanlar da hayatımız da büyük bir yer edinecek olan interaktif video uygulamalarına alanında profeyonel ekiplerin bulunduğu firmalar üzerinden ulaşabilir ve son teknoloji harikası bu buluşu iş ve okul yerlerinde deneyebilirsiniz.

Interaktif Videonun Faydaları Nedir ?

Etkili bir reklam stratejilerinden biri olan interaktif videolar, diğer adı ile kontrol edilebilen videolar olarak da bilinmektedir. Kullanıcıların bir etkiye sahip olduğu bu tür videolar, özellikle hafızada sıkça yer edinmesi nedeni ile günümüzde birçok firma tarafından uygulanırken, aynı zamanda oldukça başarılı reklam sonuçlarını da sağlamaktadır.
Kullanıcı Deneyimi
Akılda Kalıcılık
Müşteri ve Firma İlişkisi

Interaktif videonun faydaları nedir
İnteraktif videonun önemi

İnteraktif Videonun Önemi ?

İnteraktif video, kişilerin bir takım görsellere daha yakın hissetmesi ve o video içeriğini daha canlı hale getirilmesi için önemli bir unsur olarak bilinmektedir. Bu nedenle interaktif bir şekilde video çekmek oldukça kullanılan bir yöntemdir.
İnteraktif Video Nedir?
İnteraktif video, çekilen videonun üç boyutlu hale getirilmesi gibi videoların daha etkileşimli bir şekilde ve canlı bir hal almasını sağlıyor. Bu nedenle interaktif video, hem videonun canlı görünmesi bakımından hem de özel bir donanım kullanılmadan yapılması oldukça etkileyici bir hal almaktadır.
Niçin İnteraktif Video?
İnteraktif video bireylerin, oldukça ilgisini çeken bir video türü olarak bilinmektedir. İnteraktif video ile yapılan videoyu izlerken yaşayabilir en iyi şekilde videoların etkisini üzerinizde görebilirsiniz.
İnteraktif Videonun Katkıları
Eğitim için de kullanılan bu interaktif video, öğrenciler için de oldukça gelişmiş bir video türü olarak bilinmektedir. Oyunlaştırılabilen bu interaktif video sayesinde öğrencilerin eğitimine de katkıda bulunulmaktadır. Bu video türü sayesinde birçok birey çok fazla sayıda konu için gerekli bilgileri çok daha güzel bir şekilde öğrenebilir.
Eğlenceli bir şekilde izleyebilir. İnteraktif video aynı zamanda bu site içinde de kullanılmaktadır. Tasarım için kullanılan videoları izleyerek istediğiniz tasarımlara ulaşmanız mümkün olacaktır. En çok sevilen ve tercih edilen bu video türü, interaktif video kullanıcıların çok fazla ilgisini çekmekte ve kullanılmaktadır.

Güncel İnteraktif Video Fiyatları

Günümüzdeki en önemli kitle iletişim ve eğitim araçları arasında videolar yer alıyor. Eğitim alanındaki farklı faaliyetlerde kullanılan interaktif videoların profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Videoların içine eklenen soru, buton, çizim ve ses gibi araçlarla daha gelişmiş bir etkileşim sağlanabiliyor.
İzleyicilerin videoların içeriğini daha iyi anlaması ve daha çok ilgi göstermesi için kullanılan interaktif video, profesyonel firma hizmetleriyle daha kaliteli bir şekilde yapılabiliyor. Etkileşimli video yapmak isteyen kişilerin değerlendirebileceği farklı hizmetler bulunuyor.
Eğitim Alanında İnteraktif Video
Bilgiye erişmek isteyen kullanıcıların eğlenceli vakit geçirerek öğrenmesini sağlayacak olan interaktif videoların yapımı için tecrübeye ve uzmanlığa gerek duyuluyor. Alanında uzmanlaşmış olan yazılımcıların yaptığı videolar ile yüksek oranda başarı sağlanabiliyor.
Günümüzdeki modern eğitim olanaklarının en önemli parçalarından biri olan interaktif videolar, eğitim faaliyetlerinde daha yüksek verim alınmasına yardımcı oluyor. Eğitim alan kişilerin, derslerin içine girmesi ve bire bir etkileşim kurması için oldukça önemli olan interaktif videoların yapımında profesyonellik büyük önem taşıyor.
İnteraktif Video Fiyatları Nedir?
Birçok kişi interaktif video hizmetlerinde uygulanan fiyatları merak ediyor. İnteraktif video fiyatları çeşitli etkenlere göre farklılık gösteriyor. Yapılmak istenilen videonun uzunluğu ve kullanılacak ek araçlar fiyatlar üzerinde etkili oluyor.
Video oyunlaştırma ve ürün satışı için kullanılabilecek interaktif video uygulamalarında indirimli fiyatlar dikkat çekiyor. İnteraktif video fiyatları hakkında net bilgi almak ve sipariş vermek isteyen kişiler, internet sitesi veya telefon numaraları üzerinden iletişim kurabiliyor.

Güncel İnteraktif Video Fiyatları

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?