marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Kurumsal Web Sitesi

Web Sitesi Nedir?

Web sitesi, web üzerinde bulunan pek çok sayfadan bilgi gereksinimlerinin karşılanmasını sağlayan dokümanlardır. Web sitelerinde sitenin sahibi kendi isteğine bağlı olarak çeşitli resimler ve benzeri pek çok şeyi ekleyebiliyor.
Web Sitesi Tarihçesi
Web siteleri seneler 1991 yılını gösterirken yani bundan tam olarak 29 sene önce geliştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde ise ilk web sitesi seneler 1993'ü gösterirken kullanılmaya başlanmıştır.
Statik Web Siteleri
Web siteleri kendi arasında ikiye ayrılmaktadır. Bu ikiliden ilki statik web siteleridir. Statik web sitesi demek yüklenen bir dosyanın site tarafından ya hiç ya da nadiren değişime uğradığı sitelerdir. Statik web siteleri sadece sitenin sahibinin kararlarına bağlı yönetilen güncellemenin neredeyse hiç olmadığı web sitesi türüdür.
Statik web sitelerinin oluşturulmasında kullanılan dillere örnek olarak XHTML, DHTML, HTML, CSS, PHP, JAVASCRIPT, ASP, ASPX, SWF ve JQUERY verilebilir.
Dinamik Web Siteleri
Dinamik web siteleri ise statik web sitelerinin tam tersi olan web siteleridir. Bu sitelerde sadece yönetici değil siteye giriş yapan pek çok insan isteğine bağlı olarak müdahele de bulunabilir.
Dinamik web sitelerinin en önemli özelliği farklı içeriklere erişme imkanı tanımasıdır. Bu durum sayesinde pek çok insan günümüzde dinamik web sitelerini kullanıyor.
Dinamik web siteleri de kendine özgü diller kullanıyor. Bu dillerin en başında ASP, PHP, JSP, CFM ve ASP.net geliyor.

Web Sitesi Nedir
Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Yapılır?

İnternet her geçen gün daha da popülerleşirken işletmeler de çağ gereği internete taşınmaya başlamıştır. Günümüzde müşteriler bir firmayı öncelikle internet üzerinden araştırır ve firma hakkında pek çok bilgiye ulaşabilir. Dolayısıyla kurumsal web sitesi müşterilerin firmaya, firmanın da müşteriye daha kolay ulaşımını sağlar.
Burada profesyonel bir görünüme sahip kurumsal web sitesi kurmak çok önemlidir. Büyük bir zekâ ve düşünce sonucu hazırlanmış ve kullanımı gayet kolay bir web sitesi kurarak müşterilere ulaşmak daha kolay bir hal alır.
Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?
Kurumsal bir web sitesi kurmak için ilk önce şirket isminizin yer aldığı bir domain (alan adı: www.siteadi.com) şeklinde bir uzantıya karar verin. Daha sonra web site temaları ve şablonlarına sıra gelecektir.
Kurumsal site kurmak için belli kurallar olsa da sitenin nasıl görüneceği tamamen kişinin zevkine kalır. Öncelikle işletmeler kurumsal bir web sitesi kurmak için kendilerine uygun bölümleri tespit etmeliler. İşletmenin boyutu, sektörüne ve müşteri kitlesine göre değişiklik gösterir.
Her Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler
•Site renkleri her firmanın kurumsal kimliğini yansıtmalıdır.
•Web sitesindeki alan adı sektörle veya şirket adıyla ilgili olmalıdır. Kısacası işletmeyi iyi yansıtmalıdır.
•Şirketin logosu web sitesine uygun olarak aktarılmalıdır.
•Web sitesinin içeriği kapsamlı ve özgün olmalıdır.
•Site içerisindeki menü ve bağlantılar hatasız ve kolay olmalıdır.
•Sitede ziyaretçilerin size ulaşabilmesi için iletişim bilgileri eksiksiz olmalıdır.

Firmama Uygun Kurumsal Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Nerden Başlamalıyım…

Web siteleri gerek firmaların gerekse bireysel kullanıcıların dünyaya açılan yüzüdür. Bu nedenle özenle hazırlanmış web siteleri ilgi odağı olmaktadır. Özellikle kurumsal işyerleri açısından bu konu daha fazla bir önem taşımaktadır.
Kurumsal işletmeler hem kendi siteleri aracılığıyla satış gibi işlemler yürütebilmekte hem de marka değerlerine değer katmaktadırlar. Bu nedenle neredeyse tüm işletmeler internet adresi sağlamaktadır. Buradaki en can alıcı nokta ise web sitenin tasarımından geçmektedir.
Web Tasarım
Profesyonel ellerde yapılan, görsellere önem verilerek düzenlenen siteler çok değerlenmektedir. Bir kişi hiç tanımadığı bir firmanın sitesini inceleyerek o siteye ya da o firmaya müşteri olabilmektedir. Bu nedenle eskinin gazete reklamı gibi düşünülebilecek web siteleri önemli bir konudur.
Gelişmek İsteyen İşletmeler
Geleceği düşünen, büyümeyi hedefleyen her firma düzenli bir siteye sahip olmalıdır. Bu işlem ise sadece emin ellerde uygundur. Yani emin ellerde gerek tasarım gerekse içerik anlamında değerli olabilecektir. Buna firma sahipleri mutlak surette dikkat etmelidir.
Online Hizmetler
Güzel bir tasarıma sahip firmalar online olarak hizmet sunabilmektedir. Bunun çözümü de profesyonel bir web tasarımından geçmektedir. Gerekli bölümleri, şık bir şekilde kullanıcıya sunan siteler ilgi çekmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde internet sitesi bir firmanın yüzü olabilmektedir. Bu yüzden de internet adresinin görünümüne firmalar ekstra olarak özen göstermelidir.

Firmama Uygun Kurumsal Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Nerden Başlamalıyım
Kurumsal Web Sitesi Neleri Kapsamaktadır

Kurumsal Web Sitesi Neleri Kapsamaktadır

Dijitalleşme gün geçtikçe daha da artmaya başladı. Bu Nedenle birçok iştir. Sektörde olumlu ya da olumsuz etkilenmiş oldu. Web sektörü ise bu kapsamda oldukça olumlu etkilendi. Web tasarım sayesinde İnternet siteleri kendilerini arama motorlarında üst sıralara taşımayı başarabilir. Aynı zamanda potansiyel müşterileri için olumlu iz bırakmayı başarır. Birçok firma bu sektör sayesinde işletmesini daha geniş kitlelere taşımayı başarmıştır.
Web Tasarımının Avantajları
Tasarımın en önemli avantajı müşterilerine güvenilirlik sağlamasıdır. Bu nedenle en sade ve en şık tasarım kullanılarak müşterilerin karmaşıklıktan uzak kalmasını sağlamak mümkündür. Aynı zamanda sitenin menüleri açık, anlaşılır ve doğru kategorilendirilmiş olmalıdır. Böylelikle İnternet sitemizi kullanan vatandaşlar aradıkları ürüne kolaylıkla ulaşabilecektir. Web tasarımı sayesinde bir firma arayan internet kullanıcısı kolaylıkla adres ve telefon bulabilecektir.
Kurumsal Web Tasarım Yaparken Dikkat Edilecekler
İlk olarak bir web sitesi tasarlarken sitede bulunan kırık linklerin tespit edilmesi ve sitenin özgün olması kontrol edilmelidir. Aynı zamanda sitenin ana sayfası görünen yüzü olduğu için iyi tasarlanmalıdır. SSL sertifikası mutlaka eklenmelidir. Gerçekten web sitesi ile iyi kazanç elde etmek isteyenler mutlaka tüm cihazlarla uyumlu bir site oluşturmalı ve ziyaretçi trafiğine dikkat etmelidir.
Kurumsal Web Tasarım Neleri Kapsar?
•Sitenin daha kolay bir şekilde yönetimini sağlar.
•Arama motorlarında her daim üst sıralarda olmasını sağlar.
•Firmanın bilgileri içeriği ve tasarımının bir bütün içinde olmasını sağlar.
•Ziyaretçilerine güven veren bir site olmasını sağlar.
•Daha etkileşimli bir site olmasını sağlar.

Kurumsal Web Sitesinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Kurumsal bir web sitesi, bugün bütün şirket ve firmaların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi. Çünkü bizim yaşadığımız çağ, kendinizi en iyi, en kısa ve en etkileyici şekilde anlatmanız gereken bir çağ. İnsanlar arasındaki iletişim ve firmaların kendini tanıtması konusunda internet, inanılmaz güzel imkanlar sunuyor. Bu da hemen her konuda insanların ihtiyaç duyduğu ürünlere hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Eğer diğer firmaların önüne geçmek isterseniz kendinizi en etkili şekilde anlatabileceğiniz ve ürünlerinizi güzel bir şekilde tanıtabileceğiniz bir siteye sahip olmalısınız.
Logonun Önemi
Kurumsal bir siteyi ziyaret eden kişiler açar açmaz öncelikle logo ile karşılaşır. Logonun tasarımı ve etkileyici olması büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden mutlaka profesyonel ve başarılı bir firma tarafından hazırlanmalıdır.
Ürünleri ve Şirketi Tanıtmak
Bugün internetteki diğer web sitelerini incelerseniz hemen hepsinde önce şirketi tanıtan bir tanıtım yazısı olduğunu fark edersiniz. Sizin sitenize giren kişiler hangi alanda ve hangi ürünlerle hizmet verdiğinizi hemen anlamalıdır. Kısa sürede kendini tanıtmakta başarısız olan bir firma kesinlikle başarılı olamaz. Ürünlerinizi, şirket politikanızı, tasarım ve planlarınızı etkili bir şekilde anlatmalısınız.
Karşılıklı İletişimin Önemi
Unutmayın ki web siteleri sanki karşılarında birisi sanki onlarla konuşuyormuş gibi hizmet vermelidir. Herhangi bir içerik, resim veya logo kullanırken önemli olan karşı tarafa kendinizi ne kadar çabuk anlatacağınızdır. Etkin, başarılı ve sürekli ziyaret edilen bir kurumsal web sitesi için mutlaka profesyonel ve deneyimli bir web sitesi tasarımcısı ile birlikte çalışmalısınız.

Kurumsal Web Sitesinde Nelere Dikkat Edilmelidir
Kurumsal Web Sitesinde Dil Seçeneği Neye Göre Belirlenmektedir

Kurumsal Web Sitesinde Dil Seçeneği Neye Göre Belirlenmektedir.

Kurumsal web siteleri ihtiyaç dahilinde hazırlanmaktadır. Siteler kurumların işlevleri ile şekillenmektedir. Dil seçeneği de bu şekilde düzenlenir. Firma uluslararası bir hizmet veren firma ise internet sağlayıcı üzerinden girişin sağlanması durumunda otomatik olarak o dile geçiş gösteren siteler bile mevcuttur. Kullanıcılara bilgi vermeyi amaçlayan sitelerde kullanıcı profiline göre bir yol izlenmesi en doğru hareket olacaktır.
Web Sitesi Nedir?
Web sitesi internet üzerindeki bir donanıma bilgileri kaydetmeyi ve adresi ona bağlamayı sağlar. Herhangi birisi internet üzerinde yaptığı aramada ya da adrese giriş işleminde aynı site karşısına çıkmaktadır. Bu sayede firmalar hem kendi reklamlarını yapabilmekte hem de ürünlerini satabilmektedir. Bunun için iyi bir tasarıma sahip sitenin daha çok ilgi çektiği ve satışları daha da arttırdığı çalışmalarla ispatlanmıştır.
Kurumsal Web Sitesi
Siteler herkesin ulaşımına açık sayfalardır. Buralardaki önemli detaylardan birisi de kurumsal firmaların sahip olması gereken sitelerin tasarımlarıdır. Gerek tema olarak yapılan işe uygun olması gerekse içerik ve düzenin bilen bir kişinin elinden çıkması siteye kalite katmaktadır. Bu konuya dikkat gösteren profesyonel çözümlerle bu sorunları aşmak mümkündür.
Web Sitesinin Bileşenleri Nelerdir?
Web sitesinin 2 bileşeni vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:
• Domain
• Hosting
Domain bir park yeridir. Yani sitenin adı olarak nitelendirilebilir. Hosting ise sitenin içeriğinin bulunduğu hard disk olarak nitelendirilebilir. Yani domain açıldığında hostinge kaydedilmiş olan veriler gösterilmektedir.

Firmalar İçin Kurumsal Web Sitesinin Önemi

Kurumsal web sitesi hazırlamak bugün bütün firmalar ve şirketler için önemli bir konu. Potansiyel müşteri kitlesine en iyi şekilde seslenmek ve kısa sürede çok sayıda kişiye kendinizi tanıtmak için günümüzün reklamcılık ve pazarlama etkinliklerini yakından takip etmeniz gerekiyor. Bugün kurumsal bir web sitesin sahip olmayan bir şirket ya da firma ciddi bir eksiklik içerisinde demektir. Rakiplerinin gerisinde kalması da muhtemeldir.
Reklamcılık Sektöründe İnternetin Önemi
Bugün hemen herkes pek çok ihtiyacını internet üzerinden alışveriş yaparak karşılıyor. İnternette karşılaşılan bir web sitesinin karşıdaki kullanıcı ve müşterilere ulaşabilmesi ve ilk gördüğü anda etkilenmeleri için, logo tasarımı ve SEO çalışmaları konusunda eksiksiz bir site olması gerekiyor. Bu tür çalışmaları sizin için yapabilecek deneyimli ve profesyonel bir ajansla çalışırsanız bu konuda rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.
Pazarlama ve Tanıtım Konusundaki Yenilikler
Reklamcılık, tanıtım ve pazarlama konusunda internetin sağladığı imkanlar sınırsız. Ama bu imkanların hepsini etkili bir şekilde kullanmak için hem bu alandaki bütün yenilikleri iyi takip etmeli hem de deneyimli bir ajansla çalışmalısınız. Sizin için internetteki bütün yenilikleri takip eden profesyonel bir web sitesi firması bu konuda sizin çok daha başarılı olmanızı sağlayabilir. Kısa bir sürede potansiyel müşteri kitlenizi arttırmak ve çok daha geniş bir kitle tarafından tanınmak için etkileyici bir kurumsal web sitesi tasarlayabilecek bir ajansla görüşebilirsiniz.

Firmalar İçin Kurumsal Web Sitesinin Önemi

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?