marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Logo Tasarımı

Logo Nedir?

Logo, en yalın haliyle bir işletmeyi diğerlerinden ayıran simgedir. Markayı tanıtmak için harf, simge veya her ikisinin de kullanıldığı özgün çizimlere logo denir.
Günümüzde satıcı ve alıcı her zaman karşı karşıya gelmediği için bir ürünün tüketiciye ulaşması için bazı aracılara gereksinim olur.
Ulaşımın ve haberleşmenin gelişmesi, bir pazarda aynı ürünün birçok çeşidinin bulunması ve buna bağlı olarak self servis satışların artması, insanları satışın öncesinde karar vermeye itmiştir. En önemlisi ise ürünlerin ambalajlı olarak satılması sebebiyle tüketicinin dokunma, tatma ve deneme şansı kalmamıştır. Tüketiciler; eski alışkanlıklarına, deneyimlerine veya reklam etkilerine bağlı olarak seçimlerini yapmaya başlamıştır.
Bu sebeple ürünler arası oldukça ayırt edici işleviyle marka, marka simgesi, özgün işaret ve yazıların önemi oldukça artmıştır.

Logo Nedir
Bir Firmanın Neden Logosu Olmalıdır

Bir Firmanın Neden Logosu Olmalıdır

Logo tasarımları, ilk olarak işletmenin kurumsallığını göstermektedir. İşletmeye verilen önemin ve büyüme arzusunun yansıması olarak görülmelidir. Logo sektöre göre renk ve şekil değiştirebilir olsa da ana tema olarak bir noktaya hizmet eder. Bu nokta da tanınırlık ve göz aşinalığı olarak bizlere geri döner. Bir firmanın logosu, kendisini daha kolay tanıtabilmesini sağlar. İşletme ve hizmet alanı genişledikçe müşterilerinin onu sadece logosundan tanımasına yardımcı olur.
Uzman Tasarımcının Önemi
Aynı zamanda logo, işletmelerinizin ne iş yaptığını da anlatır. Küçük simgeler, çizimler ve renkler insanların bilinçaltına etki etmektedir. Yazıdan çok daha etkili olan bu görsel tasarımlar, insanların beyninde kalır ve markanızı hatırlatır. Renk seçimi ve logonun yaptırıldığı yer de önemlidir. Alanında uzman tasarımcılar tarafından yapılan logolar, işletmenizin daha iyi yerlere gelmesinde büyük önem taşır.
Kurumsal Kimliğe Katkı Sağlar
Logolar, kurumsal kimliğinize katkı sağlarken, ofis malzemelerinizin, tanıtım broşürlerinizin, tabelanızın ve diğer tüm evraklarınızın üzerinde yer alacaktır.

Logo Tasarımı Neden Ajansa Yaptırılmalıdır?

Logo tasarımları, işletmenizi temsil eder ve kurumsal kimliğinizin parçası olarak görülür. Bu kurumsallık, resmiyete dökülmüş olan işletmenizin, müşterileriniz tarafından güvenilir bulunmasını ve tercih edilmesini beraberinde getirmektedir. Kurumsal işletmenizin, müşterilerinize güven sağlaması için logonuzun ve diğer tüm işlemlerinizin profesyonel olması gerekir.
Taklit Edilemez Logolar
Logo tasarımı günümüzde herkes tarafından yapılmaktadır. Bunun nedeni, kolay online programların çıkması ve sürükle bırak yöntemlerinin tercih edilir olmasıdır. Bir logonun oluşumunda aslında gerekli olan nokta özgünlüktür. Bu nedenle logolarınızın özgün olması, sürükle bırak yöntemiyle gerçekleştirilmez. Eğitim almış, tasarım ve özgünlük bilen çalışanlardan, uzmanlardan destek almanız hem kimseye benzememenize hem de taklit edilmemenize yardımcı olur.
Sektöre Göre Logo Tasarımı
Müşterilerinizin ilgisini çekmenin yanında, rakiplerinizden kolayca sıyrılmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz logo çalışmaları, sektöre göre çeşitlenmektedir. Sektörlerin tercih ettiği renkler ve simgeler farklı olsa da, işletmenizi tanımlayan özgün desenlerin ve logoların ortaya çıkması ancak uzman tasarımcıların bağlı olduğu ajanslarla mümkün olmaktadır.
Özgün Logo Çalışmaları
Logolar tasarlanırken hangi hizmetleri verdiğiniz, bu hizmetlerin kapsadığı alanlar, sloganınız ve kullanmak istediğiniz simgelerden yola çıkılır. Kurumsal ajanslar, sizleri dinler, aradığınız ve ihtiyacınız olan logo tasarımlarına karar verir ve çalışmaya başlar. Birkaç farklı eskizden sonra, en beğendiğiniz üzerine yoğunlaşarak çalışmalarını daraltır ve ortaya özgün logoların çıkmasını sağlar.

Logo Tasarımı Neden Ajansa Yaptırılmalıdır
Logo Tasarımı Neden Önemlidir

Logo Tasarımı Neden Önemlidir.

Logo tasarımı bir marka için en önemli kendini tanıtma şeklidir. Bir logo ile istediğiniz her şeyi anlatabilirsiniz. Bir marka için en değerli şey logodur. Bu nedenle logo tasarımları olukça önemlidir. Doğru bir logo tasarımı markanın yükselmesine ve tanınmasına yardımcı olur. Logo sayesinde markanın değeri ve anlamı anlaşılır. Bu nedenle logo tasarımlı uzman kişiler tarafından en ince ayrıntılara dikkat edilerek tasarlanmalıdır.
Logo Tasarımı Sizi Özel Kılar
Logo tasarımı markanızın diğer tüm markalardan farklı ve özel kılar. Sektördeki diğer markalarla rekabet içinde olmanızı logonuz sağlar. Markanızı mutlaka müşteri kitlenize ve sizi en iyi yansıtacak sembole göre ayarlamalısınız. Logonuzu gördükleri zaman yaptığınız işler ve başarılar insanların akıllarında canlanmalı.
Logonuz Sizi Betimler
Bir logo, her şeyden önemlisi markanızın sembolleştirilmiş halidir. Logonuz neyse markanız da o demektir. Bu nedenle logonun sizi ve işlerinizi tanımladığını unutmamalısınız. Logoda kullanılan profesyonel yöntemler ile müşteriler için logoda markanız hakkında pek çok ipucu bulunur. Bu ipuçları sayesinde logonuzu görenler markanız hakkında bilgi sahibi olurlar.
Logonuz Sayesinde Tanınma Oranınız Artar
Logo akılda kalıcılığı dolayısıyla tanınırlığı arttırır. Logonuz ne kadar akılda kalıcı ve çarpıcı ise o kadar fazla kişi tarafından hatırlanır ve tercih edilirsiniz. Görsel olarak müşterilere hitap etmek her zaman bilinirliği arttırır. Bu sayede ünlü bir marka olma yolunda ilerlersiniz.

Logo Tasarımında Renklerin Önemi

Renk kullanımı, logo tasarımının herhangi bir aşamasında tasarımcılar tarafından göz ardı edilemeyecek bir unsurdur. Farklı renklerin farklı anlamları vardır. İşin püf noktası doğru rengi doğru yerde kullanmaktır.
Renklerin Logo Üzerindeki Etkisi
Şirketler için logo tasarlarken, yürütülen bir kampanya veya reklam ürününü tanıtırken renkler çok önemli bir rol oynar.
Renklerin logo için sahip olduğu roller aşağıda yer alıyor:
• Logonuzun anlamını artırmak,
• Nesnenizi belirginleştirmek veya nesneyi tanımak,
• Marka kimliği oluşturmak,
• Tasarımın ruh hallerini ifade etmek için renkler etkili kullanılmadır.
Renkler doğru ve yerinde kullanıldığında hedef kitle tarafından kolaylıkla fark edilecek ve marka tanıtımında önemli bir aşama kaydedilecektir.
Sıcak Renkler
Sıcak renkler kırmızı, turuncu ve sarı renkleri içerir. Bu renkler genellikle enerji, coşku, tutku ve biraz heyecan anlamına gelir. Çoğu durumda kırmızı renk bazı tehlike ve uyarı işaretleri için de kullanılır.
Soğuk Renkler
Bazı soğuk renkler doğada görebildiğimiz doğal renklerdir. Yeşil, mavi ve mor tonlar soğuk renk kategorisine girer. Logo tasarımcısı, logo için yeni bir renk oluşturmak amacıyla farklı renkleri karıştırabilir. Teknoloji ilerledikçe, tüm bunlar çeşitli yazılımlar aracılığıyla yapılır.

Logo Tasarımında Renklerin Önemi
Logom Var Revize Yaptırabilir miyim

Logom Var Revize Yaptırabilir Miyim?

Şirketinizin ya da firmanızın logosu sizin markanızın hatırda kalması için en önemli araçlardan birisi. Pazarlamacılık ve reklamcılık konusunda artık günümüzde en önemli konu insanlar üzerinde bıraktığınız etkidir. Ne kadar kendinizi iyi tanıtır ve öne çıkarsanız o kadar hatırda kalmanız gerekiyor. Ama bunu doğrudan insanların gözüne sokacak şekilde de yapmamalısınız. Yani hem etkileyici ve kendine güvenli hem de samimi ve potansiyel müşterilerinizi yakalayabilecek yöntemler bulmalısınız. Bu yöntemlerin en önemlilerinden birisi de logonuz.
Logonuz Var mı?
Zaten kullandığınız bir logo varsa, ama onun kendinizi yansıtamadığını düşünüyorsanız sizin için onu revize edecek ve yenileyecek bir ajans bulabilirsiniz. Logo yenilemek bugün pek çok marka için zorunlu bir ihtiyaç olabilir. En baştan yeni bir logo yaptıracaksanız o zaman da revize ettirme şansınız var. Eski logonuzun da etkili olmadığını düşünüyorsunuz profesyonel bir ajansla görüşüp revize ettirebilirsiniz.
Logo Neden Önemlidir?
Dışarıya yansıyan yüzünüz ve de marka konseptiniz için de logo büyük bir yer tutuyor. Logonuzu işinde uzman ve profesyonel bir firmaya yaptırırsanız revize şansınız da olur. Çok başarılı bir logo çalışması sizin başarınızı da kat be kat arttırır.

Güncel Logo Tasarım Fiyatları

Logo tasarımı, bir markanın reklam tabelasıdır. Bu nedenle logo tasarımı ne kadar etkili olursa markanın otoritesi de o kadar yüksek olacaktır. Doğru hazırlanmış bir logo tasarımı ile firmaya büyük bir değer katılmış olacaktır.
Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?
Firmanın görünen yüzü olacak logo tasarımı oldukça önemlidir. Bu nedenle logo tasarımının anlamlı olabilmesi için ilk olarak firma her yönüyle incelenmelidir. Rakipler, çevreyle ilişkiler, çalışmalar, vizyonu ve benzeri tüm süreçler incelenirse amacına uygun bir tasarım oluşturulmuş olur. Sonrasında şekil, renk, biçim gibi her ayrıntı düşünülerek planlanır.
Logo Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kaliteli bir logo tasarımı özgün, akılda kalıcı, geniş kitlelere hitap edebilecek ve her yönüyle markayı temsil edecek şekilde oluşturulmalıdır. Markanın ruhunu, amacını, çalışmalarını tek bir noktada somut hale getirmek gerekir. Doğru tasarlanmış bir logo sayesinde birçok rakip firmaya fark atmak mümkündür.
Güncel Logo Tasarım Fiyatları Nedir?
Oluşturulacak logo tasarımının fiyatları birçok kritere bağlı olarak değişebilir. Bu konuda işin ayrıntıları, çalışılacak süre gibi etkenler devreye girer. Güncel fiyatlar her firma için değişebilir. Ancak orta seviye bir logo tasarımı isteyen firmalar için bu fiyat 1000 TL ile 10.000 TL arasında değişebilir. Bu fiyatlar daha uygun tasarımlar isteyen firmalar yada daha kaliteli tasarım isteyen firmalar için de değişiklik gösterebilir. Bu durum tamamen markanın isteğine bağlıdır.

Güncel Logo Tasarım Fiyatları

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?