marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
Image Alt

İyi Bir Logo Tasarımı’nın Markanıza Kazandırdıkları

İyi Bir Logo Tasarımı’nın Markanıza Kazandırdıkları

En temel seviyede logolar, sevdiğimiz markaları tanımlamamıza yardımcı olan metin ve resimlerden oluşan sembollerdir. Ama çok daha fazlası olabilirler! İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Müşterilerin ne yaptığınızı, kim olduğunuzu ve neye değer verdiğinizi anlamalarına yardımcı olur. Logonuzu en iyi şekilde nasıl kullanacağınıza bakalım.

Bir logo ne yapar?

– SİZİ RAKİPLERİNİZDEN AYIRIR

Bir logonun belki de en temel işlevi, sizi diğer işlerden farklı kılmasıdır. İşletmenizin rekabet etmesi bu özellikle bağlıdır. İşletmeniz için bir logo tasarlatmadan önce, rakiplerinizin neler yaptığını araştırmalı ve kendinizi ona göre konumlandırmalısınız. Potansiyel müşterilerin markanızı anlayabildiği anlaşır logo tasarımı markanızı bir üst sıraya taşır.

– İŞLETMENİZLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLERİ TANIMLAR.

İşinizi sınırlandırmanın yanı sıra, iyi bir logo müşterinize şirketiniz hakkında çok önemli bilgiler de sağlar:  bulunduğunuz endüstriyi, sağladığınız hizmeti, hedef demografik bilgilerinizi ve marka değerlerinizi iletebilir.Örneğin, bir şirket yazılım endüstrisinde çalıştıklarını göstermek için devre görüntülerini logolarında kullanabilir.Veya yeşil / çevresel olma taahhüdünde olduklarını belirtmek için belirli bir renk kullanabilirler.Veya lüks olduklarını vurgulamak için şık bir font kullanabilirler.

– MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTTIRIR

Logolar ayrıca müşterilerinize varlığınızı hatırlatan görsel bir etki bırakıyor!Başka bir deyişle, logolar bir işletmeyle güçlü görsel ilişkiler oluşturabilir.Bu ilişkilendirme, müşterilerin markanızı göz önünde bulundurmasına yardımcı olur.Logoları her yerde aynı anda bulunabilecek kadar kolay olan Nike veya McDonalds gibi markaları düşünün.Logoların marka kimliğinin bu kadar merkezi bir parçası olmasışaşırtıcı değil.

İyi bir Logo Tasarımı için Bahçeşehir Tasarım Ofisi her türlü detayı sizin adınıza düşünür ve hayata geçirir. Etkili bir Logo Tasarımı için lütfen bizimle temasa geçiniz.

 

 

 

Yorum Gönder

Hemen Yaz
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?