marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
Image Alt

KARTVİZİT TASARIMINDA RENKLERİN ÖNEMİ

KARTVİZİT TASARIMINDA RENKLERİN ÖNEMİ

Bahçeşehir Tasarım Ofisi Olarak Kartvizitlerde Renklerin Önemini Sizler İçin Toparladık.

 

Çoğu insan renklerin anlamlarını ve ne şekilde etki ettiklerini az çok bilir. Mesela bir mutfakta mavi rengin yoğun olarak kullanılmaması gerektiğini, çünkü bu rengin iştah kapatıcı özelliğinin olduğunu biliyorsunuzdur. Ya da kırmızının kalp tansiyonunu yükselten bir renk olduğunu duymuşsunuzdur. Aslında tüm bunların doğruluğu kanıtlanmış. Renklerin insan hayatında büyük etkileri vardır.

 

Kartvizit tasarlarken,kullanacağınız renkler ile ne şekilde bir etki bırakmak istiyor olduğunuzu iyice düşünmelisiniz.Potansiyel Müşterilerinizin ne şekilde hissetmelerini istersiniz? Rahat, güvenli, motivasyon yüksek veya değerli mi ? Renkler hedef kitlenizin bilinçaltında ne şekilde bir algı oluşturmak istediğinizi belirlemenize yardımcı olur. O yüzden kartvizit tasarlarken bu detaya önem göstermenizde fayda var. Yani renk seçmeden önce nasıl bir algı oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz.

 

İş alanınız ve kişiliğinizi en iyi yansıttığına inandığınız rengi seçin. Unutmayın,kartvizitiniz sizi ve şirketinizi sembolize edecek,marka kimliğinizin bir parçası haline gelecek. Uzun yıllar boyunca sizi tatmin edeceğine inandığınız renkleri seçmeye özen gösterin.

 

Kartvizit tasarım ve baskı ihtiyaçlarınız için Bahçeşehir Tasarım Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Alıntı : Grafik Tasarım Dergisi Sayı 45 Sayfa 68 – 69

 

 

Yorum Gönder

Hemen Yaz
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?