marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Ofset Baskı

Ofset Baskı Nedir?

Ofset adı, İngilizcedeki Ofset kelime kalıplarından Türkçeye uyarlanmıştır ve belirli gramaja kadar kağıt suyu ya da kağıt vb. materyal üzerine baskı yapılmasını sağlamaktadır. Günümüzde gazete, dergi, kitap ve kartvizit ile broşür gibi ürünlerin basımında en çok tercih edilen baskı sistemidir.
Özellikle de aynı anda birden fazla ürün basılabildiği için günlük gazetelerin baskılarında tercih edilen yöntem ofset baskıdır.
Ofset Baskı Türleri
• Tabaka Ofset Baskı: isminden de Anlaşılacağı üzere baskı materyali olarak tabaka kağıtlarının kullanılmış olduğu ofset baskı türü 35 x 25 cm’den 100 x 70 cm ye kadar olan boyutlarda baskı yapabilen türevleri de mevcuttur. Kitap, gazete, dergi gibi basımlar için uygun bir yöntemdir. 2, 4, 5, 8, 10, 13 renkli baskı makineleri türevleri de faaliyet gösterebilmektedir.
• Web Ofset Baskı: Bobin kağıtlarının kullanılmış olduğu ofset baskı türüdür. Tabaka ofsete oranla yüksek hızda ve az maliyet ile oluşturulan bir baskı çeşididir. Günümüz dergi ve gazete basımı işlerinde kullanılmaktadır.

Ofset baskı nedir
Neden Ofset Baskıyı Seçmeliyim

Neden Ofset Baskıyı Seçmeliyim?

Günümüzde dijital baskı gibi yeni teknoloji baskı yöntemlerinin gölgesinde kalmasına rağmen birçok avantajı kullanıcılarına sunan ofset baskının, müşteri kesimine sunduğu birçok fayda bulunmaktadır. Özellikle yapılmak istenen yüklü sayıdaki baskıyı seri üretime alarak ucuz maliyetlere getirmek isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen ofset baskı, kişilere ne gibi imkanlar sunar?
Ucuz Maliyet
Daha Kaliteli Bask
Seri Üretim İmkanı

Ofset Baskıda Minimum Adet Nedir?

Ofset baskı, verim gücü oldukça yüksek bir sistem olmasından dolayı günümüzde birçok alanda çeşitli amaçlar doğrultusunda tercih edilmektedir. Hızlı ve seri bir üretim imkânı sunması, ofset baskı sistemlerinin en önemli özelliğidir. En yaygın olarak kitap, dergi, gazete, broşür ve çeşitli nitelikte kartvizitlerin basılması kapsamında kullanılmaktadır.
Bu sistemler, üstün performansıyla minimum 1000 âdete kadar rahatlıkla baskı yapabilmektedir. Aynı an içerisinde birden fazla sayıda ürünün basımı da yine ofset baskı tekniğiyle mümkün olmaktadır. Diğer tekniklere nazaran ofset baskı sisteminde kalite çok daha ön plana çıkmakta ve kendisini bu anlamda belirgin şekilde hissettirmektedir.
Düşük Maliyet
Seri Üretim Çalışmaları

Ofset Baskıda Minimum Adet Nedir
Ofset Bakıyı Dijital Baskıdan Ayıran Özellikler Nelerdir

Ofset Bakıyı Dijital Baskıdan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Ofset baskıyla, günümüzde kitap, gazete, dergi, broşür ve karton ambalaj basılabilmektedir. Ofset baskı yapısı itibariyle, taş baskıya benzemektedir. Dijital baskı sayesinde, bilgisayar ortamında hazırlanmış olan tasarımlar basılabilmektedir. Tekstil, reklamcılık, cam ya da mobilya gibi sektörlerde tercih edilebilmektedir. Dijital baskı makineleri, bilgisayar yazıcılarına çok fazla benzemektedirler.
Günümüzde en çok bilinen baskılar, ofset ve dijital baskılardır. Bu baskıların farkları, bir çok kişi tarafından bilinmemektedir. İki baskı türü de farklı avantajlar sunmaktadır. Çalışma şekilleri birbirinden farklıdır. Ofset baskıda mürekkep ve su karışmamaktadır. Dijital baskı bilgisayar desteğiyle yapılabilmektedir.
Hangi Baskı Türü Daha Avantajlıdır
Dijital baskı, ofset baskıya nazaran daha avantajlıdır. Çünkü dijital baskıda müdahale daha kolaydır. Yapılan yanlışlıklara kısa sürede değişiklik yapılabilmektedir. Ofset baskıda böyle bir durum söz konusu değildir. Ayrıca dijital baskı bir anda daha çok çıktı alınabilmektedir. Ofset baskı hem maliyet açısından, hem de zaman açısından tercih edilmemelidir. Dijital baskılarda hata payı daha düşüktür.
Baskı Teknikleri Neye Göre Tercih Edilmelidir?
Baskı teknikleri tercih edilirken, sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulmalıdır. Kalite, kullanım kolaylığı ve hız karar verirken önemli bir yere sahiptir. Kitap ya da dergi kapaklarında ofset baskı tercih edilmesi gerekirken, broşür basımlarında dijital baskı tercih edilmelidir. Kaliteli ve vazgeçilmez baskı olan ofset baskı, düzenleme gerektiren işlerde dijital baskının önüne geçememektedir.

Ofset Baskıda Neler Basılabilir?

Günümüz baskı çeşitlerinden biri olan ofset baskı; dijital baskı, canva baskı gibi diğer baskı türlerinden birçok özelliği ile ayrılmaktadır. Özellikle sunduğu uygun fiyatlar ile yüksek baskı sayısı alabilme imkanı nedeni ile sıkça tercih edilen ofset baskı, günümüzün en çok tercih edilen ve kullanılan baskı türleri arasındadır.
Kitap Kapakları
Ambalaj ve Faturalar
Gazete ve Dergi

Ofset Baskıda Neler Basılabilir

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?