marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Outdoor Tasarımlar

Outdoor Tasarımı Nedir?

Outdoor tasarımı, firmaların geniş kitlelere ürünlerini tanıtmak istemeleri durumunda başvurdukları bir tür reklam yoludur. Bunun için dış mekanlarda büyük reklam afişleri ile ön plana çıkarlar. Outdoor tasarımı ne demektir sorusunun cevabı ise firmaların ulaşmak istediği hedef kitlelere açık hava reklamcılığı ile seslerini duyurmalarıdır. Bunlar, binaların üzerinden tutunda otobüs duraklarındaki reklamlara kadar hepsini içerir. Halkın yoğun olduğu bölgelerde çok fazla olarak görülen bu reklamcılığın bireylerin doğrudan bilinçaltına girmesi amaçlanır.
Outdoor Kullanım Alanları Nerelerdir?
Açık havaların ve dış mekanların vazgeçilmezi haline gelen outdoor tasarım reklamcılığı kullanım alanı en geniş tanıtım aracıdır. Hemen Hemen her gün milyonlarca insan tarafından sokakların, caddelerin her yerinden kolayca görülebilen outdoorlar insanların dikkatlerini de üzerine kolayca çekebiliyor. Bunların yapılması için firmalar genellikle şehirlerin merkezi ve ışıklı yerlerini tercih ediyor. Her yerden görünümüm sağlanması içinde outdoor tasarımı usta eller tarafından yaptırılmalıdır.
Açık Hava Reklam Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
BU işte önemli olan firmaların kendilerine özgün içerikleri en iyi şekilde müşterinin beğenisine sunmaktır. Açık hava reklam tasarımı da görsel uzmanlar tarafından yaptırılmalıdır. Genellikle büyük firmalar bu tür reklam yollarını daha fazla tercih ediyor. Tasarlanacak outdoor reklam dikkat çekici ve göz alıcı olmalıdır. Firmaya en uygun tasarım fikri ile doğru reklam aracı bulmak ne kadar maliyeti yüksek olsa da yapılan bir outdoor tasarımı için gerekli olan en önemli şeydir.

Outdoor Tasarımı Nedir

Outdoor Hangi Alanları Kapsamaktadır

Açık hava alanlarında sunulan reklamcılık hizmeti olarak bilinen outdoor reklamcılığın firmalara sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Günde binlerce hatta milyonca kişiye ulaşan outdoor reklamlarının uygulama alanları da bir o kadar fazladır. En başarılı ve isabete ulaşan reklamcılık türlerinden biri olan outdoor reklamcılığı hangi alanları kapsamaktadır?
Billboard Reklamları
Outdoor reklamcılığının en çok tercih edilen alanlarından biri olan billboardlar, özellikle bulundukları büyük boyutlar ile hem yaya hem de araç kullanıcılarının kolaylıkla ilgisini çekebilmektedir. Daha çok şehirler arası yollarda tercih edilen billboardlar, günümüzde şehir içlerinde işlek cadde ve sokaklarda da sık sık karşılaşılan reklamcılık türleri arasında bulunmaktadır.
Duvar Reklamları
Çok sık karşılaşılmasa dahi etkileyici reklam seçenekleri arasında bulunan duvar reklamları, genellikle bir binanın dış yüzeyine asılan mega billboardlar sayesine uygulanır. Uzun süreli reklamlar için sıkça tercih edilen duvar reklamları bir yüzeye asılabileceği gibi, direkt olarak boya enjekte edilerek de uygulanabilmektedir. Bu reklam türünün başarı olasılığı, reklamın uygulandığı bölgenin işlekliğine göre değişebilmektedir.
Durak Reklamları
Otobüs, metro, tramvay, vapur ve daha birçok toplu taşıma araçlarının durak kısımlarında uygulanan reklam türü, reklamın uygulandığı bölge olan duraklarda her gün birçok insanın uğraması ve orada zaman geçirmesi nedeni ile en başarılı reklamcılık türleri arasına girmektedir. Günümüzde durak reklamları, hem ülkemizde hem de dünyada olmak üzere en çok tercih edilen outdoor reklamcılık türleri arasında yer alır.

Outdoor Tasarımı Yaptıracağım Ama Nerden Başlayacağım Bilmiyorum

Outdoor tasarımı yapmak için uygulanması gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlardan ilki outdoor tasarımının yaparken insanların dikkatini çekmek için uygulamanız gereken bazı maddeler vardır. Bu maddelere uyarsanız outdoor tasarımınızda oldukça başarılı olacaksınız.
Bu maddeler şu şekildedir;
• Çarpıcı olmalı
• Net olmalı
• Merak uyandırmalı
Bu maddeleri yapacağınız tasarıma uyguladığınız sürece o tasarımda oldukça başarılı olacaksınız.
Outdoor Tasarımı Nedir?
Outdoor tasarımının Türkçe karşılığı olarak açık hava reklam çalışması olarak açıklayabiliriz. Bu tasarımın reklam yapacak firmaya oldukça güç ve imaj kattığı ortadadır. Reklam yapacağınız markanın ismini outdoor tasarımı sayesinde dış mekanlara daha kolay duyurabilirsiniz. Yapacağınız sıra dışı tasarımlar sayesinde reklam yaptığınız markaya ilgiler artacaktır.
Outdoor Tasarımı Nasıl Olmalı?
Outdoor tasarımı yaparken insanların odaklanmasını engelleyen unsurları kaldırıp çarpıcı tasarımlar koyarak insanların ilgisi çekmeli. İnsanların odağını merkezde toplayarak markanıza oldukça ilgi çekebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız bu tasarımların net olması gerekmektedir. Çünkü insanların yaptığınız tasarımı anlamaması halinde yaptığınız reklam ve tasarımın bir anlamı kalmayacaktır. Son olarak yaptığınız tasarım reklamı gören insanlarda merak uyandırmalı. Merak uyandırarak insanları kendi markanıza çekebilirsiniz.
Outdoor Tasarımı Süreçleri Nelerdir?
Outdoor tasarımını uygulamak ve yapmak için bazı süreçleri yapmanız gerekmektedir. Bu süreçlerden birisi sektör analizidir. Sektör analizi yaparak hangi türlerin daha çok tercih edildiğini görerek ona göre bir tasarım yapabilirsiniz. Diğer bir süreç ise hazırlıklardır. Hazırlıklarınızı iyi yaparak yaptığınız tasarımı da iyi hale getirebilirsiniz. İzlemeniz gereken son süreç ise yapacağınız tasarımdır.

Outdoor Tasarımı Yaptıracağım Ama Nerden Başlayacağım Bilmiyorum

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?