marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Outdoor Tasarımlar

Outdoor Tasarımı Nedir?

Outdoor tasarımı, firmaların geniş kitlelere ürünlerini tanıtmak istemeleri durumunda başvurdukları bir tür reklam yoludur. Bunun için dış mekanlarda büyük reklam afişleri ile ön plana çıkarlar. Outdoor tasarımı ne demektir sorusunun cevabı ise firmaların ulaşmak istediği hedef kitlelere açık hava reklamcılığı ile seslerini duyurmalarıdır. Bunlar, binaların üzerinden tutunda otobüs duraklarındaki reklamlara kadar hepsini içerir. Halkın yoğun olduğu bölgelerde çok fazla olarak görülen bu reklamcılığın bireylerin doğrudan bilinçaltına girmesi amaçlanır.
Outdoor Kullanım Alanları Nerelerdir?
Açık havaların ve dış mekanların vazgeçilmezi haline gelen outdoor tasarım reklamcılığı kullanım alanı en geniş tanıtım aracıdır. Hemen Hemen her gün milyonlarca insan tarafından sokakların, caddelerin her yerinden kolayca görülebilen outdoorlar insanların dikkatlerini de üzerine kolayca çekebiliyor. Bunların yapılması için firmalar genellikle şehirlerin merkezi ve ışıklı yerlerini tercih ediyor. Her yerden görünümüm sağlanması içinde outdoor tasarımı usta eller tarafından yaptırılmalıdır.
Açık Hava Reklam Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
Bu işte önemli olan firmaların kendilerine özgün içerikleri en iyi şekilde müşterinin beğenisine sunmaktır. Açık hava reklam tasarımı da görsel uzmanlar tarafından yaptırılmalıdır.

Outdoor Tasarımı Nedir
İnsert Tasarımı Ne Kadar Zamanda Tamamlanır

Outdoor Hangi Alanları Kapsamaktadır

Açık hava alanlarında sunulan reklamcılık hizmeti olarak bilinen outdoor reklamcılığın firmalara sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Günde binlerce hatta milyonca kişiye ulaşan outdoor reklamlarının uygulama alanları da bir o kadar fazladır. En başarılı ve isabete ulaşan reklamcılık türlerinden biri olan outdoor reklamcılığı hangi alanları kapsamaktadır?
Billboard Reklamları
Duvar Reklamları
Durak Reklamları

Outdoor Tasarımı Yaptıracağım Ama Nerden Başlayacağım Bilmiyorum

Outdoor tasarımı yapmak için uygulanması gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlardan ilki outdoor tasarımının yaparken insanların dikkatini çekmek için uygulamanız gereken bazı maddeler vardır. Bu maddelere uyarsanız outdoor tasarımınızda oldukça başarılı olacaksınız.
Bu maddeler şu şekildedir;
• Çarpıcı olmalı
• Net olmalı
• Merak uyandırmalı
Bu maddeleri yapacağınız tasarıma uyguladığınız sürece o tasarımda oldukça başarılı olacaksınız.
Outdoor Tasarımı Nasıl Olmalı?
Outdoor tasarımı yaparken insanların odaklanmasını engelleyen unsurları kaldırıp çarpıcı tasarımlar koyarak insanların ilgisi çekmeli. İnsanların odağını merkezde toplayarak markanıza oldukça ilgi çekebilirsiniz. Daha sonra yaptığınız bu tasarımların net olması gerekmektedir. Çünkü insanların yaptığınız tasarımı anlamaması halinde yaptığınız reklam ve tasarımın bir anlamı kalmayacaktır. Son olarak yaptığınız tasarım reklamı gören insanlarda merak uyandırmalı. Merak uyandırarak insanları kendi markanıza çekebilirsiniz.

Outdoor Tasarımı Yaptıracağım Ama Nerden Başlayacağım Bilmiyorum

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?