marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Resmi Evrak Basımı

Resmi Evrak Tasarımı Nedir

Öncelikle resmi evraklar, bir kurumun iç ve dış hedef kitlesini tanımlamak için kullanılan araçtır. Örneğin; fatura, irsaliye, sipariş fişi, sevk irsaliyesi, takip fişi resmi evrak niteliği taşır. Evraklar ait oldukları kurum veya kuruluşların özelliklerini taşıması gerekir. Resmi evrak için kurumsal bir kimliğe sahip olmak gerekir. Peki, resmi evrak tasarımı nedir nasıl yapılır sorularının cevaplarını inceleyelim.
Resmi evrak tasarımı kurumsal bir kimliğe sahip şirketin kendi içeriğini yansıtacak bir şekilde kullandığı evrak olarak karşımıza çıkar. Resmi evrak için ödenen tutarlarda KDV hariçtir. Resmi evrak tasarımı için müşterilerin görüş ve istekleri dikkate alınır. Resmi evraklar, günümüzde kurumların olmazsa olmazı haline gelmiştir.
Resmi Evrakı Oluşturan Ögeler
Resmi evraklar kurumsal şirketler tarafından büyük bir önem taşır. Bunun için her kurum kendi müşterisine ulaşabileceği resmi evrakı tasarlamalı ve ilgisine sunmalıdır.

Resmi Evrak Tasarımı Nedir
Resmi Evrak Tasarımı Neleri Kapsar

Resmi Evrak Tasarımı Neleri Kapsar

Bir kurum için oldukça önemli olan evraklar kurumun iç ve dış hedef kitlesini belli etmek amacı ile oluşturulurlar. Resmi evrakların mutlaka kurumun amaç ve özellikleri ile uyumlu olması gerekir. Resmi evrak tasarımının mutlaka kurum için faydalı ve nitelikli olarak hazırlanması sağlanmalıdır.
Resmi Evrak Tasarımının Kapsadığı Ögeler
Kurumsal şirketler için oldukça önem taşıyan resmi evrakların müşterilerine ulaşmasını sağlar. Bu nedenle müşterilerin ilgisine ve kurumun hizmetlerine bağlı olarak tasarlanan resmi evrakların kapsaması gereken bazı ögeler bulunur.
• Kurum logosu ve kurumun verdiği hizmeti yansıtan dikkat çekici bir slogan.
• Kurumun amaçlarına uygun olan bir fon rengi ve bilgilerin dikkat çekiciliğini arttıran bir yazı fontu.
• Kurumun hizmet ve bilgilerinin yer aldığı ufak bir kartvizit
Resmi evrak tasarımı konusunda profesyonel yardım almak gerekir.

Resmi Evrak Tasarımım Yok Baskı Öncesi Tasarımı Yapılabilir mi?

Resmi evrakların düzenlenmesi belirli standartla ve kanuna uygun olarak yapılmaktadır. Resmi işler için kullanılacak evrakların profesyonel bir şekilde tasarımları yapılmaktadır. Baskı öncesi tasarımlarda istenilen içeriği sahip düzenlemeler kısa sürede tamamlanarak baskıya hazır hale getirilmektedir. Bir evrakın resmi nitelik kazanması için devlet tarafından belirlenen kriterlere uygun olması önemlidir. Devlet tarafından çıkartılan resmi yazışma ve dilekçe kanunu gibi düzenlemeler resmi evrakların şekli olarak taslağını ortaya koymaktadır.
Resmi Evrak Tasarımı Nasıl Yapılır?
Resmi evrak tasarımı kanunlara uygun şekilde başlık, sayı, konu, tarih gönderilmek istenilen makam veya kurum, içerik, gönderen, adres ve iletişim bilgileri düzenlenerek ortaya çıkmaktadır. Resmi evraklarda bulunması zorunlu olan kriterlerin eksik olması evrakın geçersiz hale gelmesini veya işleme alınmamasına sebep olmaktadır. Bu sebeple resmi evrakların profesyonel bir şekilde tasarlanarak basılması gerekmektedir.
Resmi Evrak Tasarımında İçerik Düzenleme
Resmi evrakların şekli olarak düzenlenmesinde en önemli kısmı içerik oluşturmaktadır. Resmi evrak tasarımında içerik 3 kısımdan oluşmaktadır. İçeriğin birinci kısmına “Giriş” adı verilir ve bu kısımda içerik hakkında ön bilgilendirme yapılmaktadır. İkinci kısımda “Gelişme” adını almaktadır. Burada girişte bahsedilen konunun açıklanması, yorumlanması, örneklendirilmesi ve genişletilmesini kapsamaktadır. Resmi yazıların içeriğinde bulunan üçüncü kısım ise “Sonuç” olarak adlandırılır. Sonuç bölümünde konuların sonunda talep edilen hususlar kısa şekilde belirtilir. Resmi evrak tasarımında doğru ve anlaşılır şekilde içerik düzenlemek daha net sonuçların alınmasını sağlar.

Resmi Evrak Tasarımım Yok Baskı Öncesi Tasarımı Yapılabilir mi

Resmi Evrakta Minimum Baskı Adeti Nedir?

Bir evrakın resmi işlerde kullanılması için en az iki adet basılması gerekmektedir. Resmi nitelikte bulunan evrakın ilk nüshası ilgili kuruma verilirken ikinci nüshası da evrak verende kalmaktadır. Ancak bir evrakın resmi nitelik kazanması için belirli kurallara uygun şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Resmi kurum ve kuruluşlar kanunlarla belirlenen kurallara uymayan evrakları kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu sebeple evrakların içeriği kadar şekilli olarak da kanuna uygun düzenlenmesi şarttır.

Resmi Evrak Basımı Yaptırırken Teslim Edilmesi Gereken Evraklar Nelerdir.

Matbaacılık sektöründe hizmet vermeye devam eden firmamız bireysel ve kurumsal müşterileri için her tür resmi evrak basımı konusunda güvenilir hizmet sunuyor. Garantili ve bütçenize uygun çalışma vizyonumuzla müşterilerimizin memnuniyetini en önde tutmaya gayret ediyoruz.
Resmi Evrak Basımı Yaptırırken Gerekli Olan Belgeler
Resmi evrak basımı için şirketler ve şahıs firmalarına özel gerekli belgeler bulunur. Bu belgelerin tam olarak teslim edilmemesi durumunda evrak basım işlemi gerçekleşmez.
Şirketler için gerekli belgeler;
• Vergi levhasının fotokopisi
• KDV için son ay için geçerli olan tahakkuk fişi fotokopisi
• İmza sirküleri
• Ticaret sicil gazetesi gerçeği veya fotokopisi
Şahıs Firmaları için gerekli belgeler;
- Vergi levhasının fotokopisi
- KDV için son ay için geçerli olan tahakkuk fişi fotokopisi
- Önlü arkalı kimlik fotokopisi
- İmza beyannamesi
Belgelerinizin tam olması şarttır.
Üçüncü Şahıslara Güvenmeyin
Resmi evrak basımı sırasında maliye ve anlaşmalı matbaa ile sadece siz iletişime geçin. Üçüncü kişilerin yani pazarlamacılar resmi evrak işleriniz içerisinde söz hakkına sahip olmasına fırsat tanımayın. Anlaşmalı matbaa seçimi sırasında güvenilir ve yasal olarak kendini kanıtlamış firmalarla çalışmaya gayret gösterin.
Seri Numaranıza Dikkat Edin
Resmi evrak basımının ardından evraklarınızı teslim alırken mutlaka seri/sıra numaralarınızı kontrol ederek teslim alın. Yaşanacak herhangi bir aksi durumda seri/sıra numaralarından sorumlu tutulacak kişi sizsiniz.

Resmi Evrak Basımı Yaptırırken Teslim Edilmesi Gereken Evraklar Nelerdir

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?