marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Seo

SEO Nedir ?

Seo web sitenizi en iyi ve en etkili şekilde optimize ederek arama motoruna uyumlu hale getirmek anlamına gelir. Seo’nun Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak geçer. Seo kelimesinin açılımı şöyledir; Search Engine Optimization. Seo isminden de anlaşıldığı üzere, internet projelerini arama motoruna belli kurallara uygun bir biçime getirmektir.
Bir diğer ifade ile sitelerin arama motorunda üst sıralara çıkmasıdır. Kaliteli organik ve uzman ellerde yapılan Seo çalışmasıyla hedeflenen kelimelerde ya da kelime gruplarında Google arama sonuçlarında zamanla daha üst sıralarda görünmek mümkündür.
Google Seo Çalışması Nasıl Yapılır?
Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Bu yüzden Seo ve internet kurallarını belirleyen de Google olmuştur. Google arama motorunda hep daha popüler ve kaliteli sitelere öncelik vermiştir. Kalite Dediğimiz şey site içi optimizasyonlar popülerlik ise site dışı yapılan çalışmalardır.
Site İçi Seo Nedir?
Site içi Seo web sitesindeki sayfaların hepsinin tek tek en ince ayrıntıya kadar optimize edilmesi ve arama motoruna uygun bir biçime getirilmesidir.
Dış Seo Nedir?
Dış Seo, iç seo optimizasyonu bitmiş bir web sitesinin sosyal medya üzerinden veya diğer web sitelerinden link almasıyla yapılan bir işlemdir. Dış Seo bir web sitesinden metin alarak ya da backlink alınarak da yapılabilir. Alınan backlinklerin kalitesi ile doğruluğu Dış Seo’nun daha kaliteli ve doğru kullanılmasını sağlar.

SEO nedir
SEO neden yapılmalıdır

SEO Neden Yapılmalıdır ?

SEO neden yapılmalıdır sorusunun cevabını vermeden önce öncelikle SEO kelimesinin açılımının “Search Engine Optimization” olduğunu belirtilmekte fayda var. Kısa tanım ile anlatılması gerekirse web sitelerinin Google arama motorlarında yükselmesi ve en üst sıralarda yer alması için gerçekleştirilen faaliyetlerdir.
SEO’nun esas amacı, web sitelerini Google ya da amaçlanan arama motorlarında kelime bazında üst sıralara taşımaktır. Üst sıralarda bulunan web sayfaları daha fazla tıklama almaktadırlar. Fazla ziyaretçi, her web girişimcisini mutlu eden bir faaliyettir.
Arama Motorlarının Çalışması
Serp’te bulunan neticeleri açıklayan birden fazla faktör mevcuttur. Fakat en önemlileri arasında ilgi düzeyi, yetki ve kişiselleştirme olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu faktörleri anlayabilmek ve sitenin bunlara göre optimize edilmesi web siteye fayda sağlayacaktır.
Anahtar Kelimeler SEO İçin Neden Önemlidir?
Anahtar kelimeler stratejileri için olmazsa olmaz hususlardan bir tanesidir Bu nedenle analitik bir perspektif kullanılmalıdır. Öncelikli olarak potansiyel ziyaretçi kitlelerinin düşünülmesi ve ne tür bir arama yapılması gerektiği ile ilgili şeffaf olunması gerekir.
İç Optimizasyonu Nedir?
İsminden de anlaşılacağı üzere iç optimizasyon, web sitelerinde gerçekleştirilen değişikliklerle ilgili olan optimizasyon çeşididir. İçeriğinin kullanıcılara nasıl gösterileceğini bilmek, elbette ki önem arz etmektedir. Serp' de bir başlık bir açıklama ve bir web sitesi URL’si mevcuttur. Bu web sitesi optimize edilmeye başlandığında bunlar ilk iyileştirilmesi gereken alanlar olmaktadır. Web sitesinde bulunan bir içerikte anahtar kelime öncelikli olarak Google’ın dikkatini çekmeyi başarmalıdır. Böylelikle içerik ya da web sitesi ile ilgili konu en üst sıralara taşınacaktır.

SEO Yönetimi Nasıl Olmalı ?

Doğru ve etkin bir SEO yönetimi nasıl olur sorusu sadece internetten online olarak büyümek isteyen şirketler için değil, pazar da rekabet etmek isteyen tüm şirketler için de önemli bir konudur. Bir web sitesinin daha yüksek bir arama sırasına girmesi için etkin bir SEO stratejisi marka ve görüntülenme derecesini birkaç adım öne taşımaktadır. Sürekli gelişen SEO ortamı, optimizasyon ve stratejilere ısrarcı bir tutum sergilemeyi gerektiriyor ki, bu da oldukça zorlu bir görev olabilir.

SEO yönetimi nasıl olmalı
SEO ' nun faydaları nelerdir

SEO'nun Faydaları Nelerdir ?

Firmalar internet üzerinde tanınır olmak için oldukça fazla çaba sarf eder. SEO uyumlu bir internet sitesi de internet dünyasında tanınır olmak isteyen bir firmaya ciddi faydalar sağlar. Bu yazıda bu faydaları açıklayacağız ve neden bu konuya özel bir önem verilmesi gerektiğini açıklayacağız.
SEO'nun Öne Çıkan Yönleri
SEO nispeten düşük maliyetle üretebilir ve genellikle uzun vadeli trafiğin en önemli kaynaklarından biridir. SEO optimizasyonunun faydaları zamanla devam eder ve üzerinde çalışmayı bıraksanız bile site stratejik anahtar kelimeleri kullandığınız sürece sürekli nitelikli trafik sunabilir. Unutulmamalı ki iyi referans alan bir site güven verir ve olumlu bir itibar sinyali gönderir. SEO optimizasyonunun en iyi uygulamaları ergonomi ve erişilebilirliğe yakındır. Bu nedenle sitenin toplam kalitesi de iyileştirilir.
Test Edilebilir Sonuçlar
SEO sayesinde firmalar site trafiğinin denetlenmesi ve raporlanmasını görebilirler.
SEO Sayesinde Artan Ziyaretçi Sayısı
SEO kullanan firmalar kısa sürede çok kişinin internet sitesine gelmesini görecekler ve daha fazla kişiye ulaşma şansına erişecekler. Bu sayede binlerce web sitesinin önüne geçerek daha fazla müşteri kazanmaya başlayacaklar. Firmanın temel hedefi yani müşteriye ulaşmak ve kar elde etmek ise SEO bu amaca fazlasıyla hizmet eder.

SEO Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

E-ticaretin yaygınlaşması ile şirketlerde pazar ağını bu alana çevirdiler. Kişiler alışverişlerini ya da gündelik birçok şeyi internet üzerinden yapmaya başladılar. Pazarlama olsun ya da bloglar olsun arama motorlarında daha çok ön plana çıkmak isteye biliyorlar. Bunun için seo çalışması yapmak gerekir. Seo çalışması, Google arama moturu ile belirlenen arama motoru optimizasyonu olarakta bilinen bir site uygulamasıdır. Seo çalışması ile Google başta olmak üzere diğer arama motorlarında görünürlüğünüzü ve ön sıralarda çıkmanızı sağlarsınız.
Seo çalışması yaparken sitenizin içeriğine yönelik olmasına dikkat edin;
1- Öncelikle site içi seo çalışması yapılmalıdır.
2- Daha sonra site içi seo çalışmasını bitirip site dışı seo çalışmaları yapılmalıdır.
3- Site içi seo çalışmasında doğru anahtar kelime kullanımı yapılmalıdır. İçeriğinize uygun olmayan anahtar kelime sizi gerilere atacak ve spam olarak görünmenize sebep olacaktır.
4- Site içi makale ya da yazılarınızın başlıklarında anahtar kelime kullanmalısınız. Bu da kolay bulunan bir site olmanızı sağlar.
5- Her yazının açıklama kısmı vardır. Burda da anahtar kelime kullanmalısınız. Bu yazınız hakkında da kısa bir özet vermiş olacaktır. Aynı zamanda başlık ile beraber arama motorlarında çıkacaktır.

SEO çalışmasında dikkat edilmesi gerekler nelerdir
SEO çalışmasının önemi

SEO Çalışmasının Önemi ?

Hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan web tasarım uygulamaları en etkili reklam araçları arasında yer almaya devam etmektedir. Web tasarım uygulamaları ile daha çok kişiye ulaşmak için gerçekleştirilen seo çalışmaları ihtiyaca uygun olarak yerine getirilmektedir.
Seo Çalışmalarının Önemi
Seo çalışmalarının en büyük önemi potansiyel müşterilerin siteyi çok daha kolay olarak bulabilmesidir. Her ihtiyaca uygun olarak profesyonelce gerçekleştirilmekte olan seo çalışmalarında en etkili içerikler tercih edilmektedir. Seo çalışmalarının çok önemli başka bir özelliği ise site içerisindeki mevcut aksaklıkların giderilmesini sağlamasıdır.
Seo çalışması öncesinde uzmanlar rakip analizi yapmakta ve buna göre kullanılacak olan anahtar kelimeyi belirlemektedir.
Seo Çalışması Avantajları
Web sayfalarının en üst sıralarda yer almasına olanak tanıyan seo çalışmaları ile hedef kitlenize çok daha hızlı olarak ulaşabilmeniz kolaylaşmaktadır. Diğer reklam yöntemleri kullanıldığında çok daha düşük bir maliyet gerektiren seo çalışması, web sitelerinin çok daha verimli bir şekilde çalışmasına olanak tanımaktadır.
Hedef kitlenizi daha kolay belirleyebilme imkanı yakalamanızı sağlayacak olan seo çalışmaları, rakiplerinizin karşısında çok daha güçlü bir yere sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Güncel Seo Fiyatları

SEO fiyatları sizin aldığınız SEO hizmeti paketine yapılan çalışmaların hedeflerine göre değişiklik göstermektedir. Çalışma yöntemi satın alınan her SEO paketi için aynıdır. Fiyatlardaki farklılığı esas yaratan şey ise satın almak istediğiniz paketin ne kadar kapsamlı olduğu belirler. Hedef gösterilen kelime ve anahtar sayısı, rapor sayısı, çalışma yoğunluğu ve içerik desteği her pakette ayrı olduğu için fiyatlarda farklılık göstermektedir.

Güncel Seo Fiyatları

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?