marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
s

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Nedir ?

Sosyal medya tek yönlü bilgi paylaşımını çift taraflı ve eş zamanlı bir bilgi paylaşımına ulaşmasını sağlamaktır. Aynı zamanda sosyal medya bireylerin internet üzerinden birbirleriyle haberleşmesini de sağlar.
Sosyal medyada zaman mekân sınırlaması yoktur. Sosyal medya platformunda insanlar birbirleriyle buluşur ve iletişimde bulunurlar. Öyle ki sosyal medya sayesinde uzaklık kavramı giderek azalır. Birbirlerinden çok uzakta olan insanlar sosyal medya üzerinden kolaylıkla görüşebilir haberleşebilir ve en önemlisi özlem giderebilirler.
Sosyal Medya Bölümleri
Birçok bloklar, iş ağları, fotoğraf paylaşımı, hizmet ve ürün değerlendirmesi, sosyal oyunculuk, sosyal imleme, sosyal ağlar ve siber kültür gibi daha birçok bölümleri vardır.

Sosyal medya nedir
Sosyal medya reklamı nedir

Sosyal Medya Reklamı Nedir ?

Günümüzün en büyük kitle iletişim aracı olan sosyal medya, hayatımızın artık her anında yer almaktadır. Bütün şirketler, kullanıcıya ulaşmak için sosyal medyayı kullanmaktadır. Peki, sosyal medya reklamı nedir? Satıcılar, sosyal medyanın gücünü ve pazar payını kullanarak reklam yapmakta ve satışlarını artırmaktadırlar.
Sosyal Medyada Reklam Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Reklam kampanyası oluşturmak, bu reklamların takibi ve insanlar ile olan etkileşimleri ölçümlenerek, strateji ve yöntemler belirlenmelidir. Reklam verilecek platformun size uygun olması önemlidir. Her kanalların birine vermektense, sizin için en uygun olan ve varlık göstereceğiniz bir sosyal platform olması daha önemlidir.
Reklam vermek için sosyal medya kanalını seçerken, hedef kitlesi belirlemek ve reklamın yayımlanmasını istediğiniz zamanını belirlemek gerekir. Sonrasında ise ayıracağınız bütçeyi ve reklamı verme amacınızı belirlemeniz gerekir. İyi bir planlamanın ardından, kullanılacak görsellerin kaliteli, güçlü ve anlaşılır olduğundan emin olduktan sonra reklamınızı verebilirsiniz.
Sosyal Medya Kanallar Nelerdir?
Günümüzün en yaygın sosyal medya ağları şu şekildedir: Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin, Youtube, Foursquare gibi sıralanabilir. Sosyal medya reklamları en çok bu sitelere verilmektedir.

Sosyal Medya Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Klasik medya araçları artık 2000'li yılların başlarında etkisini yitirirken yerine sosyal medya gibi alternatif ve daha ekonomik bir yönteme bıraktı. Firmalar sosyal medya üzerinden reklamlarını yaparken profesyonel öğelerden ayrılmamalı ve klasik medya üzerinden yapılan reklamlar kadar bu işe mesai harcamalıdır.
Hangi Platformu Seçmeliyim?
Firmanın ürettiği mal ve hizmet ile hitap ettiği müşteri kitlesi onun aynı zamanda hangi platformu tercih etmesi gerektiğini de belirleyen unsurlardır. Hedef kitlenin özellikleri göz önünde bulundurularak ona uygun bir sosyal medya aracı da belirlenir.
Hem Metinlere Hem de Görsele Önem Verilmeli
Sosyal Medya Reklamları Ne Sıklıkta Kullanmalı?
Sosyal medya sürekli güncel olunması gereken bir yer olduğu için reklamların sıklıkla ve güne uyum sağlayarak oluşturulması gerekir. Sürekli olarak değişen bir alana uyum sağlamayı başarmış bir firma kitle ile olan etkileşimi de kurmuş olacaktır. Sosyal medya herkesin tıpa tıp aynı olmadığı ama ortak yönlere sahip olduğu bir alandır.
Bu sebeple, reklamların da müşteri gruplarının ortak olduğu unsurlar kullanılarak yapılmalıdır. Ortak öğeleri bulmak firmanın sosyal medyayı iyi tanıması ve çok dikkatli kullanması ile mümkün hale gelir. Bunun için iyi bir firmadan da profesyonel destek alınmalıdır.

Sosyal medya reklamlarında dikkat edilmesi gerekenler
Sosyal medya reklamlarının faydaları

Sosyal Medya Reklamlarının Faydaları ?

Her gün fazla kişiye ev sahipliği yapan sosyal medya platformları, milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir ortak adres haline geldi. Reklam şirketleri ve reklam yapmak isteyen firmalar tarafından oldukça avantajlı bir mecra olan sosyal medya, farklı müşteri profillerine ulaşabilme şansını şirketlere sunmayı başarıyor.
Milyonlarca İnsana Ulaşma İmkanı
Farklı Hedef Kitle Filtreleri
Etkili ve Akılda Kalan Reklam Stratejisi

Sosyal Medya Reklamları Nasıl Olmalı ?

Milyonlarca kullanıcısı ile insanların her gün saatlerini geçirdiği etkili bir iletişim sistemi olan sosyal medya, reklam verenler için de oldukça uygun bir ortam haline geldi. Sosyal medya üzerinde verilen reklamların son yıllarda yaşadığı büyük başarı ve bilinirlik sayesinde, birçok reklam veren sosyal medyada reklamların nasıl olması gerektiğini araştırıyor.
Etkileyici Görsel ve Videolar
Özgün ve Samimi İçeri
Hedef Kitleye Yönelik Reklam

Sosyal medya reklamları nasıl olmalı

Bi Çay İçelim

Sizinle bir çay içmek ve pazarlama aktiviteleriniz

üzerine sohbet etmek bizim için büyük keyiftir.

Aşık Veysel Mah. Bahçeşehir – Hadımköy Yolu
Ntepe Blokları D Blok Kat: 4 Daire: 16 Esenkent
Esenyurt / İSTANBUL

Bize Ulaşın : 0212 672 68 64

WhatsApp Hattı : 0 542 527 74 73

info@bahcesehirtasarim.com

    Hemen Yaz
    1
    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
    Merhaba
    Nasıl yardımcı olabiliriz?