marka kimliği - grafik tasarım - web tasarım
Son Yazılar
Image Alt

SOSYAL MEDYAYI SONA BIRAKMAYIN !

SOSYAL MEDYAYI SONA BIRAKMAYIN !

Günümüzde sosyal medya üzerinde reklam vermek gün geçtikçe daha da önemli olmaya başladı.

Markanızı tanıtmak, ürünlerinizden haberdar olunmasını gerçekten istiyorsanız, sosyal medya için özgün içerik oluşturmaya yatırım yapmanız gerekebilir. Şuanda gerçekten yaygın olarak yapılan şey; Facebook ve İnstagram’a reklam vererek daha fazla kitleye markanızı veya ürünlerinizi tanıtmak. Ancak bu yöntemle markalar sosyal medyadaki varlıklarını yaratıcı sürecin gelişme dönemi içinde düşünmeye başlar ve üretim programı içine alabilir.

Sosyal medyada reklam verirken vermek istediğiniz mesaj veya tanıtmak istediğiniz şey her ne ise net ve anlaşılır olmalıdır. Önemli olan net ve anlaşılır bir şekilde markanızı veya ürününüzü topluma tanıtıp sağlıklı geri dönüşler almanızdır.

Hafif , markanızı yansıtacak ve aynı zamanda dikkat çekici tasarımlar oluşturulmalıdır. Kısa sürede daha çok kitleye ulaşmak için sosyal bir içeriği kullanıcıların girdilerinde yoğun katılımlarını gerektiren karmaşık, anlaşılması zor tasarımlar yerine şık, sade, markanızı veya ürününü yansıtacak uygun, hafif tasarımlar yapmaya odaklanılmalıdır. Tasarımlar bakış açısının üzerinden düşündürmeyi ve markanıza yönelimde bulunulmasını sağlamalıdır.

Sosyal medya üzerinden doğru mesajlara değinilip, markanızı yansıtan tasarımlarla reklam verilmelidir. Böylece kullanıcıların sosyal medyalarında sorunsuz, arama yapmadan, kolay bir şekilde hesaplarında dolaşıp, zaman kaybetmeden reklamlarınıza erişebileceklerdir.

 

Yorum Gönder

Hemen Yaz
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?