Son Yazılar
Image Alt

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya günümüzün en büyük kitle iletişim araçlarından biri olarak hayatımıza girdi ve görünen o ki uzun bir süre de yerini kimselere kaptırmayacak. Bütün büyük firmaların, kullanıcıya birinci elden ulaşabilmesini sağlayan sosyal medya reklamları pazar payı düşünüldüğünde hiç küçümsenmeyecek bir yere sahip.

Bahçeşehir Tasarım Ofisi Sosyal medyada reklam kampanyaları oluşturmak, bu kampanyaların takibi ve insanlarla olan etkileşimleri ölçümlenerek, strateji ve yöntemleri belirlemenize yardımcı olmaktadır. Sosyal Medya Reklamları birçok farklı sosyal medya kanalını/mecrayı içermektedir. Reklam verebileceğiniz bu kanalların her birine saldırmaktansa, sizin için uygun olan ve varlık göstermek istediğiniz sosyal medya mecrasını Bahçeşehir Tasarım Ofisi sizin için belirleyerek işe başlayabilir.

 

Reklam vermek istediğiniz sosyal medya kanalını seçerken

 • Hedef kitlenizi
 • Yapılacak reklamları ulaştırmak istediğiniz coğrafi bölgeyi
 • Reklamların yayınlanmasını istediğiniz zaman planlamasını
 • Harcamak istediğiniz bütçeyi
 • Sosyal medyaya reklam verme amacınızı ve stratejinizi

İyi bir planlamayla belirlemeli, kaliteli görseller kullanmalı, güçlü ve anlaşılır bir iletişim dili kullanarak etkileşime geçmelisiniz.

 

Bahçeşehir Tasarım Ofisi Sosyal Medya Reklamları İçin Kullanılan Kanalları Şu Şekilde Belirtiyor:

 

Facebook Reklamları

Facebook beğeni, gönderi, video reklamları ile takipçilerinize ulaşın

 

Instagram Reklamları

Instagram takipçilerinize video ve görsel reklamlar ile ulaşın.

 

Twitter Reklamları

Twitter sponsorlu reklamları ile gönderi ve hesaplarınızı öne çıkarın.

 

Linkedin Reklamları

Linkedin reklamları ile profesyonellere ulaşın ve iş bağlantılarınızı güçlendirin.

 

Youtube Reklamları

Youtube reklamları ile Daha fazla izleme alın, ürün ve hizmetlerinizi tanıtın.

 

Foursquare Reklamları

Yerel işletmenizi ve anlık kampanyalarınızı tanıtın, hedef kitlenize hızlıca ulaşın.

 

Bahçeşehir Tasarım Ofisi Sosyal Medyada Reklam Vermenin Aşamalarını Şu Şekilde Açıklıyor;

 

 • Sizlerden alınan bilgilerle, öne çıkartmak istediğiniz ürün veya hizmetlerinizin içerik ve pazarlama üretimleri netleştirilerek sosyal medya kampanyaları oluşturulur.
 • Oluşturulan kampanyaların hangi sosyal medya kanalı üzerinden paylaşılacağı ve nasıl bir etkileşim olacağı belirlenmesi durumunda kampaya sürecine başlanır ve etkileşim raporları belirlenir.
 • Bu etkileşim raporları sayesinde yapılan kampanya ve uygulanan stratejinin ölçüm ve değerlendirmeleri yapılarak,kampanyanın devamlılığında izlenecek yollar daha sağlıklı bir şekilde seçilerek sosyal medya yönetimi sağlanmaktadır.
 • Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar çok büyük kitlelere ulaşmayı sağladığı için ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı daha kolay , daha hızlı ve geniş kitlelere yapılabilmekte , ürünler daha fazla alıcı bulabilmektedir.
 • Müşteri sadakat stratejileri ile takipçilerinizle sıcak iletişimde bulunarak etkileşim devamlılığını üst seviyede tutmanıza olanak sağlamaktadır.
 • Öne çıkarılmasını istediğiniz Hizmet veya ürünlerin sponsorlu reklamlar gibi farklı stratejilerle de destekleyerek etkileşimi üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Bizlerde Bahçeşehir Tasarım Ofisi olarak sosyal medya, reklam ve yönetimi kampanyalarınızda sizlere hizmet vermekteyiz

Yorum Gönder

WhatsApp WhatsApp İletişim